На Кіровоградщині виростили кавуна-рекордсмена

 На Кіровоградщині виростили кавуна-рекордсмена

Кавун вагою 19 кілограмів 350 грамів виростили в селі Захарівці Кіровоградської області. Баштанний гігант виріс у фермерів Микола й Віктора Бузейнікових, які вирощують плоди кавуна вже упродовж 13 років, повідомляє «Світловодськ».

Основний напрямок діяльності родини Бузейнікових – овочівництво, тому в основному вони вирощують картоплю та капусту, а одне поле площею 4 га повністю засіюють кавунами. Зазвичай великі плоди мають вагу 14-18 кілограмів, а цього року фермери виростили рекордсмена.

– Минулі роки найбільшими були плоди вагою 14, 15 кілограмів, – розповів Віктор Бузейніков. – Цього року досить багато плодів досягло 18 кілограмів, а ось 19-кілограмовий виріс вперше.

Так, фермери висаджують два-три основних сорти кавуна, які підібрали конкретно для своєї ділянки після років експериментів. Наприклад, баштан знаходиться на горі, з цієї точки видно усі села, що довкола, і там довший сонячний день: сонце раніше встає і пізніше сідає. Не на багато, але це великий бонус для кавуна. Минулого року змінили ділянку і врожай був гіршим. Для обробки рослин використовують техніку частково: міжряддя просапується трактором, а рядок – вручну. Хімічних речовин не застосовують взагалі. 

За словами аграрія, за усі роки не було такого, щоб кавун не вродив. Хоча цей рік був важким для рослини: складно переніс холодну весну – хворів, відсотків 30 % сходів загинуло.

Читайте також: Для «Садів Перемоги» видаватимуть гранти

Журнал «Ягідник»

Останні статті