На Івано-Франківщині вивели новий сорт лохини

 На Івано-Франківщині вивели новий сорт лохини

У селі Рошнів Тисменицької територіальної громади, що на Івано-Франківщині, фермер Сергій Соколов не лише вирощує саджанці лохини, а й виводить нові сорти. Серед них –  Фіолент, який був створений для технічних потреб, повідомляє Суспільне.Карпати.

– Сорт Фіолент – чудовий на смак і невибагливий. Він був створений, щоб його можна було і свіжим їсти, і для переробки, – розповідає Сергій Соколов.

Займатися ягідними культурами Сергій Соколов почав ще на батьківщині – на Луганщині, звідки він переїхав на Івано-Франківщину. Чоловік – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології Луганського національного університету ім. Тарас Шевченка.

– Маючи фермерську та плодівничу освіту, я хотів займатися тим, що до душі. З 2004 року в нас була розроблена програма розвитку ягідних культур на сході України, й тоді я почав займатися новою культурою – лохиною, – розповідає Сергій Соколов.

За словами фермера, вирощувати лохину Луганщині, де температура влітку сягала до 50°C, в тіні 35-38°C, було складно. Але для цього знаходили спеціальне місце, а в найбільш спекотний період вмикали розпилювачі, щоб знизити температуру.

Читайте також: Розсадник Fall Creek презентував нові сорти лохини

Олег Базюк, «Долина-Агро»: раджу обирати традиційні сорти лохини

Журнал «Ягідник»

Останні статті