На Івано-Франківщині створили кооператив зі збирання грибів та ягід

 На Івано-Франківщині створили кооператив зі збирання грибів та ягід

У Білоберізькій ОТГ Івано-Франківської обл. місцеві мешканці відкрили сільськогосподарський кооператив «Гуцульські ґазди», який має допомогти місцевим з роботою. Про це повідомляє сайт Куркуль.

Зазначається, що наразі у новоствореному кооперативі працюватимуть 6 робітників, однак найближчим часом мають оформити ще 3. Через деякий час планують залучати до роботи й місцевих мешканців. У планах створення 30 робочих місць на обробці ягід та ще близько 100 людей може бути залучена у збиранні.

«Це у перспективі, бо цього року не дуже добрий врожай на чорницю. Більшість ягід зібрали ще зеленими. У 2019 р. теж був неврожай, але цьогоріч — ще на 25 % менше. Також проблема з грибами — ліс сухий, необхідний дощ. Тому усе залежить від погоди. У планах — збирати лікарські трави. Їх можна заготовлювати під час цвітіння, а взимку — готувати й фасувати», — розповів Василь Лазорик, голова кооперативу.

Однак, узимку робота, ймовірно, зупиниться, щоб не опалювати дарма приміщення, адже достатньо урожаю не буде. А з нового сезону все розпочнуть з новими силами.

Ягоди «Гуцульські ґазди» планують продавати підприємцям, уже були перемовини з львівськими та луцькими фірмами. Як боротися з самостійними збирачами, які приїжджають на територію громади навіть з сусідньої Чернівецької області, поки не знають. Ймовірно, будуть пропонувати людям продавати зібрану чорницю до кооперативу — на місці.

Журнал «Ягідник»

Останні статті