На італійському ринку з’явилася перша суниця з відкритого ґрунту

 На італійському ринку з’явилася перша суниця з відкритого ґрунту

В Італії з’явилася перша суниця з відритого ґрунту. В італійському районі Метапонтіно стартував суничний сезон 2021/2022 рр. – там нещодавно розпочався збір раннього сорту Фортуна. Хоча це сталося лише понад тиждень тому, попит уже перевищує пропозицію, зазначає Джованні Пассареллі, власник компанії зі Сканцано Йоніко, яка вирощує та продає суницю садову на італійському ринку. Про це повідомляє jagodnik.pl.

Італійці зазначають, суниця розпродається за пів години, вони просять збільшити запаси, але поки що доступність стиглих ягід обмежена. Попит на суницю в Італії досить висока навіть в осінньо-зимові місяці, особливо в північних регіонах.

Я постачаю ягоди на великі ринки в Мілані та Бергамо. Збір розпочався нещодавно, тому кількість врожаю все ще низька, але поступово збільшується. На початку листопада ми почали з понад 30 коробок на день, а зараз ми отримуємо в середньому 120 таких упаковок. Наразі ми збираємо врожай кожні 4-5 днів. Загалом ринкові тенденції виглядають позитивними: ціни коливаються від 14 до 17 євро за 2 кг, тому скаржитися немає на що, – сказав Джованні Пассареллі.

Як зізнається підприємець, сорт Фортуна він вирощує вперше. Посадку розсади завершили в середині вересня, і менше ніж за 60 днів була вже збирали перший урожай.

Це сорт, який я досі недооцінював. Кущі сорту Фортуна наразі у чудовому стані. На розсаді багато квітів і зелених полуниць, незважаючи на те, що протягом останнього тижня температура була невисокою і брак світла сповільнив колір суниці, – пояснює ягідівник. 

Читайте також: Накопичення і розподіл позитивних температур – один з основних факторів урожайності суниці садової

Завдяки гранту фермери продаватимуть суницю до новорічних свят

Журнал «Ягідник»

Останні статті