На іспанському суничному ринку відбувається цінова війна

 На іспанському суничному ринку відбувається цінова війна

Організація іспанських фермерів в Уельві повідомляє про спекуляції на ринку суниці садової. Спекулянти (супермаркети) наполягають на зниженні цін на ягоду, пояснюючи це нездатністю ринку реалізовувати нинішнє виробництво суниці, повідомляє sadyogrody.pl.

Погодна ситуація в Іспанії вплинула на хід сезону. На початку січня шторми, холод і брак сонячного світла затримали вегетацію рослини, що спричинило зниження виробництва суниці. Однак сонячна погода, яка спостерігається впродовж останніх трьох тижнів, змінила ситуацію.

– Цінова війна вже відбувається, і спекулянти наполягають на зниженні цін на суницю, використовуючи як привід неможливість ринку поглинути стільки виробництва, – повідомляє організація виробників UPA Huelva.

Оптові покупці (тобто супермаркети) користуються цим швидким зростанням і стверджують, що ринок не в змозі реалізувати стільки продукції. Крім того, вони намагаються знизити ціну на суницю, апелюючи нестабільністю товару.

Організація виробників UPA Huelva рішуче виступає проти цього і зазначає, що ситуація загострюється впродовж останніх 5 років. Хоча фермерам доводиться покривати виробничі витрати, які зростають щороку, супермаркети та торгові мережі все більше наполягають на зниженні ціни, яку вони платять виробникам, аби таким чином збільшити свій прибуток.

На думку профспілкових організацій, ринок не насичений суницею, він насичений спекулянтами.

Нагадаємо, через 5-8 років іспанські виробники суниці перейдуть на гідропоніку.

Прогноз виробництва суниці садової в країнах ЄС.

Журнал «Ягідник»

Останні статті