На Херсонщині створять кавуни, що не бояться ультрафіолету

 На Херсонщині створять кавуни, що не бояться ультрафіолету

Селекціонери Південної дослідної станції, яка знаходиться у Херсонській області,  розпочали створення нового сорту кавунів, плоди яких стійкі до ультрафіолетового опромінення, яке останніми роками зросло вдвічі. Про це повідомляє «Новий день».

– Спектр сонячного світла наразі майже на половину складається з жорсткого ультрафіолетового опромінення. Ще кілька років тому воно дорівнювало п’яти одиницям шкали, а зараз сягає від семи до десяти. При цьому воно має тенденцію до подальшого зростання – як у пустелі. А дуже висока кількість ультрафіолету руйнує хлорофіл у рослинах, пригнічуючи їх розвиток, – пояснює директор Південної дослідної станції, кандидат сільськогосподарських наук Володимир Лимар. – Отже, аграріям необхідний такі кавуни, які мали б більшу стійкість до впливу ультрафіолету, але не втрачали би своїх споживчих якостей.

Для проведення експериментів у цьому напрямку науковці відібрали зразки понад двох десятків сортів і почали досліджувати, як на них впливають підвищені дози ультрафіолету. Однак, за словами науковці, цей процес досить довгий, і триватиме він не менше п’яти років.

Селекціонери Південної дослідної станції мають величезний досвід з розробки нових сортів та високопродуктивних гібридів баштанних культур, максимально адаптованих до тих же кліматичних змін і тривалих посух. Кожні п’ять років вони презентують від п’яти до  десяти перспективних сортів кавунів, динь і гарбузів.

Нагадаємо, в Узбекистані виростили чорні кавуни без кісточок.

Перший урожай дині та кавуна на Одещині очікують вже у кінці червня.

Журнал «Ягідник»

Останні статті

1 Комментар

Comments are closed.