На Херсонщині достигає перша суниця з відкритого ґрунту

 На Херсонщині достигає перша суниця з відкритого ґрунту

У фермерському господарстві «Сапераві», що в селі Гладківка Херсонської області, почала достигати перша суниця садова відкритого ґрунту, а за два тижні почнеться масовий збір. Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). 

– Цього року суниця садова відкритого ґрунту займає площу 4,5 га, і там вже з’явилися перші ягоди, а за 2 тижні почнеться масовий збір урожаю, – розповів керівник ФГ «Сапераві» Ігор Жданюк.

Він розповів, що його сім’я багато років займалася вирощуванням суниці садової. Але після того, як у 2014 році закрилися звичні ринки збуту, фермеру потрібно було терміново шукати нові ринки.

Ігор Жданюк об’їздив усю Білорусь і уклав там контракти, за якими успішно працює.

– Щоб вижити, нам довелося побудувати холодильні та морозильні камери. Ми не боїмося, що наша продукція пропаде. Ми її охолоджуємо, заморожуємо і готуємо до продажу на інші ринки, – сказав Ігор Жданюк.

Для роботи за контрактами власної продукції не вистачало. ФГ «Сапераві» почало співпрацювати з 20 дрібними виробниками зі свого та сусідніх сіл і формувати крупні партії для експорту в свіжому та замороженому виді.

Ягоди фермер закуповує за цінами, на 5-10% вищими порівняно з цінами на найбільшому гуртовому ринку півдня України «Неждана» в селі Великі Копані на Херсонщині.

Загальний обсяг продажів свіжої та мороженої продукції у 2018 році становить 400 тонн – близько 9 млн грн. 

У 2019 році фермерське господарство отримало грант від Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва та придбало барботажну мийку. Завдяки механізованій доробці ягоди покращилась якість продукції, а обсяг відходів знизився майже до нуля. Продуктивність миття зросла з 2 до 5 тонн суниці за зміну.

Нагадаємо, ціни на суницю садову в Україні знижуються.

В Італії вивели новий сорт суниці.

Українські виробники суниці починають збирати перші врожаї.

Журнал «Ягідник»

Останні статті