На Чернігівщині розбудовують «розумне» ягідне господарство

 На Чернігівщині розбудовують «розумне» ягідне господарство

Чернігівська компанія активно розширює насадження лохини і диверсифікує виробництво допоміжними культурами, наразі це обліпиха. Смачна лохина високої якості стала візиткою аграрної компанії «Еко-Парк». І все це – завдяки грамотному підходу до її вирощування та збору. Продумана модель підприємства, зважений менеджмент і поетапна діджиталізація всіх процесів дозволяють господарству масштабуватися та завойовувати споживача. Для фермерів активне закладання плантацій лохини по всій країні не стає перешкодою. Вони впевнені: культура має прекрасні перспективи, якщо йдеться про якісну продукцію, підтверджену сертифікатами, відстежування кожного етапу виробництва і постійний технологічний розвиток.

У цьому матеріалі говоритимемо про відносно новий підхід – розбудову ефективної системи управління, чітку схему процесів та діджиталізацію. Впевнені, ви вже не раз чули про «розумні» міста і Big Data – збір та оцифровування всіх даних. Це дозволяє автоматизувати максимум інфраструктури й зробити життя містян комфортнішим і безпечнішим, витрати – меншими, функціонування громад – більш екологічним. Чернігівські фермери пішли далі та будують «розумне» господарство.

Аграрна компанія «Еко-Парк» заснована 2015 року в селі Чемер Чернігівської області. Розпочалась її історія із закладання плантацій лохини і суниці садової. Наразі в портфелі компанії – 35 га лохини й 22 га обліпихи.

Королева господарства, звісно, блакитна ягода, що асоціюється в усьому світі зі здоровим харчуванням і способом життя. Ділянку під посадку лохини обирали прискіпливо: зважали на відповідність ґрунтів, наявність електрифікації та необхідної інфраструктури. Ґрунт довелося доопрацьовувати й враховувати певні особливості: насичувати органічною масою. Для цього упродовж двох років до посадки засіювали площі сидератами, таким чином поліпшували повітряний баланс. Тільки потім формували гряди, наповнюючи їх субстратом із торфу і тирси хвойних порід дерев.

У господарстві росте 10 сортів лохини: Блюкроп, Блюголд, Аврора, Драпер, Дюк, Ліберті, Патріот, Спартан, Чендлер, Еліот. Найвищою врожайністю відзначився Блюкроп, найкращу якість ягід показав Дюк. Саджанці фермери купували в українських та закордонних плодорозсадниках.

Обліпиховий сад у компанії «Еко-Парк» заклали нещодавно для того, щоб розширити асортимент продукції і розтягнути сезон роботи для працівників. Ця невибаглива культура набуває популярності в Україні та у світі, розвивається ринок споживання, а пропозицій ще небагато, здебільшого дикороси. Однак знайти велику кількість саджанців пристойної якості у вітчизняних селекціонерів фермери не змогли, пошуки за кордоном привели їх до латвійського розсадника BRUwell. Господарство не лише заклало садок цими саджанцями, а й стало офіційним дилером садивного матеріалу.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті