«Моє поле – це суниця по-простому», – Борис Карабанов, фермерське господарство «Агровест 2012»

 «Моє поле – це суниця по-простому», – Борис Карабанов, фермерське господарство «Агровест 2012»

Коли в особі однієї людини поєднуються економіст і агроном, маємо успішного бізнесмена. Для Бориса Карабанова нинішній сезон – 10-й. Накопичено чималий досвід. Є чим поділитися з тими, хто сьогодні лише обирає для себе напрям діяльності. Як вирощують суницю у ФГ «Агровест 2012» та чому для догляду за нею використовують дві стратегії – читайте далі.

ХОЧЕШ МАТИ УСПІХ – ЗОСЕРЕДЬСЯ НА ОДНІЙ ЦІЛІ

Суниця садова тримає позиції найпопулярнішої ягоди у світі. Україна – не виняток. Тож суниця залишається в топі споживацьких уподобань, відповідно, й промислового вирощування. Однак свої корективи у цей бізнес вносять соціальні процеси, клімат і вимоги ринку. Й успішними будуть ті фермери, які переорієнтуються на гру за новими правилами.

У селі Раковець Тернопільської області економіст і агроном за фахом Борис Карабанов заснував власне господарство для вирощування ягід. Починав із малини, ожини та ще декількох інших ягідних культур. Втім, час розставив усе на свої місця і тепер фермер робить акцент лише на суниці садовій:

Із 2011 року я почав займатися сільськогосподарським бізнесом. Звісно, спочатку хотів садити й одну ягоду, й іншу, але не мав ще ні ґрунтовних знань, ні великого досвіду. Потім проаналізував ситуацію і зробив висновок: суниця садова в Україні – наймасовіша культура, обсяги її споживання ростуть з року в рік. Отже, вирішив вирощувати й продавати те, що у нас найбільше купують. Хоча суниці на ринку досить, але дійсно якісної ягоди – дефіцит.

Спочатку в господарстві Бориса Карабанова висаджували ягоди на експериментальних ділянках, купували дороге агроволокно, стелили крапельну стрічку й вивчали ринки збуту. Тож тепер суницею засаджено 7 га поля на Тернопільщині, ще 15 га посаджено на Рівненщині поблизу селища Рокитне.

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті