Мотивація та бажання рухатися вперед в умовах кризи

 Мотивація та бажання рухатися вперед в умовах кризи

Ірина Барзо, співзасновниця ініціативи «Ягідна сторона життя»

У цій статті я вирішила озвучити свої думки й поділитися з читачами власним досвідом про те, як знаходжу в собі сили рухатися далі, де шукаю мотивацію і що змушує мене «не опускати руки». Можливо, комусь із вас (виробників чи початківців) моя історія додасть сил та натхнення або стане прикладом для наслідування.

Мабуть, не всім стануть у пригоді мої поради, адже ми ніколи не були в такій складній ситуації, коли в одну мить змінилося все. Якщо раніше ми планували, мріяли, йшли до своєї мети, аби покращити рівень власного життя, виробництва, прагнули виробляти якісну продукцію, корисну та конкурентоспроможну, то зараз перед нами постало питання, як вижити в цих умовах, як допомогти собі, людям, що тебе оточують, допомогти нашій армії та країні. Тому, не маючи часу на досліди та експерименти, ділюся своїм баченням, як далі діяти аби втриматись на плаву, підтримуючи чинне (або в процесі становлення) власне виробництво.

 Маючи багаторічний досвід вирощування ягідних культур, зокрема, суниці садової, я постійно намагалась вдосконалити власне виробництво. Головними завданнями для мене були:

  • автоматизація та механізація операцій у полі;
  • підвищення продуктивності праці, зменшення навантаження на працівників, полегшення їхньої праці;
  • запровадження новітніх технологій, кращих практик задля підвищення якості продукції, отримання запланованих об’ємів врожаю, забезпечення стабільного збуту.

Вагому частку поставлених завдань ми досить успішно реалізовували. Про все це більш детально читачі журналу «Ягідник» можуть дізнатися із попередніх випусків.

Ірина Барзо, співзасновниця ініціативи «Ягідна сторона життя»

У поточному сезоні, коли до нас прийшла нова страшна реальність, коли Київщина та інші регіони нашої країни понад місяць перебували під окупацією рашистів-загарбників, для мене надто гостро постало питання, чи зможе існувати ягідний бізнес України у найближчій перспективі. Адже навіть після деокупації нашого регіону багато хто з нас (і я зокрема) був переконаний, що в час, коли люди масово виїжджають із місць постійного проживання, втрачають роботу, домівки і найцінніше у житті – саме життя, навряд чи вони надаватимуть перевагу ягодам у формуванні власного раціону харчування. Коли в людей немає достатньо коштів, вони будуть намагатися забезпечити себе насамперед хлібом, м’ясом, молоком тощо. Перспективи експорту особисто я не розглядала, оскільки знаю, що це досить складно навіть у мирний час, особливо для таких, як я, – малих виробників.

Незважаючи на всі страхи, розчарування та вагання, життя не спинити, природу теж. Сезон розпочався, і я вирішила не перекваліфіковуватися та не перепрофільовуватися, а залишитися зі своєю вітамінною та солодкою справою, яку я люблю найбільше. Проте, аби краще розуміти ситуацію на ринку, я вирішила приділити значну частину свого часу саме кінцевому споживачу. В минулі роки ми практикували реалізацію в роздріб за допомогою інтернет-ресурсів, через які люди, наприклад, у соцмережах, мали змогу бронювати ягоду та отримувати замовлення у визначений час та обумовленому місці. Такий спосіб реалізації досить добре себе зарекомендував, адже завжди є зворотній зв’язок із споживачем продукції, шалена віддача у вигляді щирої вдячності, ну і, звичайно ж, зауваження та побажання, які одразу приймались до уваги. У такий спосіб за сезон нам вдавалося реалізувати від 30 до 40 % зібраного врожаю. Збільшити відсоток такого продажу ми не могли через об’єктивні причини – брак часу та людських ресурсів, адже весь час ми приділяли інноваціям у полі.

Продовження статті безкоштовно читайте в журнал «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті