Моніторити та прогнозувати: Вирощування органічної малини вимагає точності підібраних засобів, дисциплінованості, витримки і ручної праці

 Моніторити та прогнозувати: Вирощування органічної малини вимагає точності підібраних засобів, дисциплінованості, витримки і ручної праці

У світовому тренді здорового харчування малина посідає одне з чільних місць. Як зазначають експерти, за останні шість років темпи споживання свіжої малини активно випереджають попит на заморожену ягоду. При цьому стрімко набуває популярності напрямок органічної малини, що має стабільні ринки збуту.

У багатопрофільному господарстві СТОВ «Дібрівка Агросервіс», розташованому біля села Дібрівка Тетіївського району, що на півдні Київщини, у 2016 році заклали малиновий ягідник площею 35 гектарів. Виробництво свіжої органічної малини розгорнули на цілинних землях та сертифікували за стандартами органічного виробництва. Цікаво, що захист і підживлення ягідної плантації у господарстві виконують тільки препаратами компанії «БТУ-ЦЕНТР».

Про особливості вирощування, догляду та захисту органічної малини журналу «Ягідник» розповів Юрій ГОНЧАРУК, головний агроном СТОВ «Дібрівка Агросервіс».

ВІД ОРГАНІК-ПРЕПАРАТІВ НЕ ОЧІКУЙТЕ ШВИДКОГО СТОП-ЕФЕКТУ

– На ягідній плантації ми посадили три сорти малини середнього строку дозрівання, що плодоносять у липні: Полана, Поемат, Полєсьє. Вирішили саджати органічну малину, адже цей ринок активно розвивається в Європі, а ми націлені на експорт.

Вирощувати органічну продукцію економічно вигідніше, ніж звичайну, з обмеженими можливостями продажів. Європейці не хочуть їсти хімію, отже, майбутнє – за органічною ягодою. Садивний матеріал для свого малинника ми брали у Польщі, в органічному розсаднику. Вивчили та оцінили схему, за якою працюють поляки, і вирішили перейняти їх досвід, адаптувати до умов Київщини. Це не складно, але процес вирощування потребує постійного моніторингу.

У нашому господарстві малина буде плодоносити вже третій рік. Доглядати за органічною малиною дорожче, але не суттєво. Треба враховувати деякі нюанси. Наприклад, у дощовий період хімічні препарати, які застосовують на звичайних плантаціях, завжди мають виражену дію. А от від органічних засобів не варто очікувати швидкого стоп-ефекту. На плантаціях органік немає такого: вніс препарат і забув про проблему. Це робота на профілактику, випередження розвитку патогенів та шкідників.

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №3 (14) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки – тут.

Журнал «Ягідник»

Останні статті