Мінекономіки оприлюднило модель державної підтримки АПК на 2020 рік

 Мінекономіки оприлюднило модель державної підтримки АПК на 2020 рік

Учора, 11 лютого, на комітетських слуханнях у Мінекономіки презентували напрямки держпідтримки агросектору на 2020 рік, напрацьовані разом з аграрними асоціаціями. Всього планується виділити для аграріїв 4,24 млрд грн. Нагадаємо, минулоріч в 2019 році було 4,34 млрд грн.

З цих коштів 1,2 млрд грн піде на здешевлення кредитів (придбання с/г землі); 1,0 млрд грн – здешевлення вітчизняної с/г техніки і обладнання; 1,0 млрд грн – підтримка галузі тваринництва; 0,4 млрд грн – підтримка розвитку фермерства; 0,24 млрд грн – фонд гарантування кредитів (придбання с/г землі).

Натомість сектор садівництва, виноградарства та хмелярства отримає 400 млн грн, попри те, що галузеві асоціації, в тому числі й Асоціація «Ягідництво України», неодноразово зверталися до профільного міністерства з проханням збільшити її до 600 млн.

До того ж, урядовці відмовилися від ідеї додавання до цієї програми такі напрямки, як овочівництво та картоплярство.   

Тож держава продовжуватиме частково компенсовувати вартість закладення плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, будівництва холодильників та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для висушування фруктів. Також передбачається компенсація вартості насаджень в межах до 90%.

Попри те, що профільні асоціація висловлювались за недоцільність такого розподілу, Мінекономіки все ж таки залишило пункт про 30% компенсації вартості  об’єктів зі зберігання та переробки, встановивши розподіл виплат на паритетних засадах один раз на рік, обмеження розміру підтримки – до 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб.

Асоціації та громадські організації садівничої, виноградарсько-виноробної і хмелярської галузей України написали лист-звернення до голови комітету Верховної ради України з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського з проханням підтримати ініціативи щодо реформування механізму розподілу державної підтримки на 2020 рік:

  • залишити в дії Порядок використання коштів передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства;
  • залишити в дії Наказ Мінекономіки № 745 від 19 грудня 2019 року з внесенням відповідних змін;
  • провести перегляд та перерахування сум отриманих компенсацій в межах бюджетних коштів відповідно до нових нормативів для об’єктів, введених в експлуатацію у минулому та поточному році. У разі, коли одержувачі подали належним чином оформлені документи для отримання часткової компенсації, а в Мінекономіки прийняли їх до виконання та здійснили перерахування коштів на рахунки одержувачів у сумах, менших за розміри передбачені порядками, такому одержувачу здійснюється доплата такої різниці за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті поточного року.
  • За програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» отримати бюджетні кошти можуть ФГ, які мають  чистий дохід (виручку) від реалізації продукції за останній рік до 20 млн грн., у власності та/або  перебувають землі сільгосппризначення, що не дає можливості садівничим господарствам з площею насаджень понад 50 га брати участь в даній програмі. Просимо виключити дане обмеження для садівничих фермерських господарств.

Під цим листом підписались очільники асоціацій «Укрсадвинпром», «Укрвинпром», «Ягідництво України», ГС «Укрсадвинпром», Української горіхової асоціації та Асоціації Хмелярів України.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький запевнив, зо більшість з цих тез будуть розглянуті при остаточному затвердженні.

Крім того, залишається відкритими декілька питань, зокрема, як саме будуть розподілені ті 400 млн грн, які передбачені для підтримки садівництва, виноградарства та хмелярства.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *