МЕТАВАЙТ® – біоінсектицид для боротьби зі шкідниками

 МЕТАВАЙТ® – біоінсектицид для боротьби зі шкідниками

Зимово-весняний період – ідеальний час для боротьби зі шкідниками, які живуть або зимують у ґрунті. Допомогти фермерові у вирішенні цього завдання може біопрепарат МЕТАВАЙТ®, що має пролонговану інсектицидну дію і здатен тривалий час контролювати чисельність шкідників.

ЕНТОМОПАТОГЕНИ, ЩО ЖИВУТЬ У ҐРУНТІ

Ґрунт – найбільш сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів. У грамі здорового родючого ґрунту можна знайти сотні видів мікроорганізмів із загальною чисельністю в декілька мільярдів. Серед них є ефективні для боротьби зі шкідниками, які живуть у ґрунті. Зокрема, це:

  • Bacillus thuringiensis – бактерії, які контролюють чисельність широкого спектра шкідливих комах і водночас безпечні для ентомофагів.
  • Beauveria bassiana – корисний вид гриба, що уражує шкідників майже на всіх фазах розвитку: імаго, лялечки, личинки, іноді яйця.
  • Metarhizium anisopliae – гриб-поліфаг, який контролює чисельність ґрунтових шкідників.

Із різних причин заселеність ґрунту корисною біотою зазвичай недостатня для боротьби зі шкідниками. Але завдяки розробці нових біопрепаратів вирішувати значну кількість проблем аграріям стало простіше й безпечніше. Зокрема, контролювати чисельність ґрунтових (і не тільки) шкідників допомагає препарат МЕТАВАЙТ® від компанії БТУ-ЦЕНТР.

ПРИНЦИП ДІЇ

МЕТАВАЙТ® – комплексний ґрунтовий інсектицид, до складу якого входять бактерії і гриби, здатні викликати хвороби комах. Основними компонентами і діючими агентами препарату є гриби Beauveria bassiana і Metarhizium anisopliae. Вони після потрапляння на комаху починають живитися нею, розкладаючи її шкірні покриви, згодом проникаючи в порожнину тіла шкідника й уражуючи жирову тканину та кишковий тракт, що призводить до його загибелі. Після смерті комахи гриб із порожнини тіла виходить на її поверхню у вигляді плісняви зеленого чи білого кольору та покриває тіло комахи (рис.). До того ж гриби мають властивість приживатися в ґрунті, надаючи біопрепаратові проонговану дію – стримування чисельності шкідників.

МЕТАВАЙТ® – це біопрепарат, який має токсикогенну та інфекційну дію. Його активні компоненти поліпшують загальний фітосанітарний стан ґрунту і посилюють інсектицидну дію один одного.

Завдяки вмісту у своєму складі спор, ендо- та екзотоксинів, що продукуються бактерією Bacillus thurіngіensіs, препарат викликає у шкідників порушення функції кишківника, параліч нервової системи, м’язової тканини та органів дихання. Інсектицид пригнічує синтез РНК в клітинах шкідників через наявність у складі бета-екзотоксинів.

УМОВИ ЕФЕКТИВНОСТІ

Для роботи мікроорганізмів необхідна волога, тому оптимальним для отримання високої ефективності дії препарату є ґрунтове середовище, зволожене до 60% повної вологоємності.

Природне середовище існування мікроорганізмів – ґрунт. Саме в ґрунті вони здатні уражати комах, які проводять там певну стадію свого життя чи весь його цикл.

Основним джерелом вуглеводів для ентомопатогенних грибів Beauveria bassiana і Metarhizium anisopliae є хітин, яким вкрита поверхня тіла комах. У пошуку поживи гриби рухаються в напрямку до комах, зокрема до їхнього хітинового покриву. Потрапивши на комаху, за наявності вологи спора гриба проростає, за допомогою ферментів розкладає хітиновий покрив і живиться ним, викликаючи патологічний процес. Внаслідок цього гриб росте, розвивається, переходить у генеративну стадію та утворює на поверхні комахи конідії, в яких дозрівають споринові покоління. Комаха тим часом гине, перетворюючись на розплідник ентомопатогенних грибів і джерело нових заражень.

Патологічний процес триває 5–7 діб від моменту контакту гриба з поверхнею комахи, за оптимальних лабораторних умов. У польових умовах він може розтягнутися на кілька днів залежно від погодних умов. Оптимальними температурами для роботи грибів є інтервал 15–30 °С.

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ

Цільовими об’єктами для препарату МЕТАВАЙТ® стають такі ґрунтові шкідники, як личинки хрущів, оленки волохатої, коваликів і мідляків (дротяники і несправжні дротяники), імаго капустянок (вовчка звичайного), колорадського жука, який зимує в ґрунті, та інші комахи, котрі проводять своє життя чи його частину в ґрунті.

МЕТАВАЙТ® вносять у ґрунт під час основного чи передпосівного обробітку, посіву в рядок чи лунку, за допомогою крапельного зрошення чи поверхневого поливу залежно від технології вирощування культур. Основне завдання – наситити ґрунт мікроорганізмами і рівномірно їх розподілити в овщі землі. Від способу внесення і глибини загортання в ґрунт буде залежати норма витрати препарату.

Дозволяється вносити препарат у будь-який період року. Можливі такі способи внесення: під час посіву; під обробіток ґрунту; під час фертигації з поливною водою.

При цьому рекомендується вносити препарат восени під основний обробіток, адже він найглибший. Серед важливих плюсів внесення саме під основний осінній обробіток – достатній уміст вологи в ґрунті в цей період. За зиму мікроорганізми адаптуються до умов і створять захисний екран на його поверхні. Завдяки цьому навесні, коли шкідники почнуть підніматися з глибини на поверхню ґрунту, вони потраплять у зону дії препарату, на вже створений захисний екран.

МЕТАВАЙТ® можна застосовувати для контролю шкідників як у відкритому ґрунті, так і в теплиці.

Біопрепарат МЕТАВАЙТ® сумісний у баковій суміші з прилипачами, стимуляторами росту та іншими засобами захисту рослин біологічної і хімічної (крім фунгіцидів) природи.

Контакти:

БТУ-ЦЕНТР

Тел.: 0-800-301-900

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті