В Англії відбудеться міжнародна зустріч виробників смородини
Медова ягода – екологічно чиста малина, суниця, лохина і натуральний мед

Про перші кроки невеличкого господарства, заснованого родиною учасника ООС, можна говорити багато або дуже стисло. Господарюють родичі Володимира Коляди лише два роки і на невеличкій площі – на двох гектарах землі. Половину наділу відвели під ягоди. Більшу частину площі, майже 0,5 гектара, займає суниця, частка малини поки що зовсім невелика – 0,15–0,2 гектара, решту площі засаджено лохиною. Як розповідають співзасновники новоутвореного фермерського господарства Володимир та Василь КОЛЯДА, попит на ягоду є, конкурентів у навколишніх селах немає, а тому започаткована справа виглядає досить перспективною.
З КРАЩИМИ ПОВЕДЕШСЯ – КРАЩОГО НАБЕРЕШСЯ
Започатковуючи власну справу, родина Колядів вирішила робити все правильно: купувати кращі саджанці, застосовувати перевірені технології догляду та живлення культур від провідних виробників. Тож не дивно, що невдовзі після закладання плантацій – буквально через два роки – відчули фінансовий голод.
– Коли ми зрозуміли, що власних коштів не вистачає, але в ягідництва є майбутнє, вирішили взяти участь у державних програмах. Для цього потрібно було мати статус не просто одноосібного господарства, а фермерського, – пояснює Василь Коляда. – Окрім того, обов’язковою для залучення фінансування є розробка проєкту насаджень. У цьому напрямку тривалий час співпрацюємо з ТОВ «Національна компанія «Укрбізнеспроект», яку нам порекомендував учасник війни на Донбасі, а нині – знаний не тільки на Львівщині фермер Микола Стецьків. Ми їздили до нього перейняти досвід. Микола дійсно надихає своєю працею та ентузіазмом. Окрім того, команда компанії «Укрбізнеспроект» виявилася дуже професійною, і ми із задоволенням продовжуємо з нею співпрацю. Переконалися, що рекомендація колеги, якому довіряєш, багато важить.
За словами Василя Коляди, недостатнє фінансування – ключова причина, яка стримує розширення фермерського господарства. Офіційна реєстрація фермерського господарства дозволила брати участь у державних програмах із підтримки сільського господарства.
Продовження статті читайте в друкованому номері журналу.
Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.