Мармуляди і не тільки: кооператив «Як Бджола» розвиває переробку

 Мармуляди і не тільки: кооператив «Як Бджола» розвиває переробку

Виробничий кооператив з Львівщини «Як Бджола» уже кілька років вирощують ягідні культури – як традиційні малину, ожину та суницю садову, так і нішеві бузину, суницю альпійську шипшину та троянду зморшкувату. Крім того, підприємство активно розвиває переробку, виготовляючи сушену продукцію та мармуляди, тобто джеми. Детальніше про роботу в умовах війни, розширення асортименту та плани на майбутнє ексклюзивно проєкту «Ягідник» розповів співзасновник кооперативу «Як бджола» Тарас Баландюк.

За останній рік на нас негативно вплинули збільшення собівартості, обвал цін на заморожену ягоду та, звичайно, мобілізація. Так, один із засновників кооперативу, а також двоє працівників із зброєю в руках зараз захищають Україну від окупантів. Окрім того, є негативні очікування щодо заборони експорту агропродукції до Польщі, – зазначив Тарас Баландюк.

Але, за його словами, попри всі труднощі та виклики, у кооперативу доглядають за плантаціями та готуються збирати врожай, який будуть переробляти та виготовляти продукти з доданою вартістю.

– Зараз ми виготовляємо мармуляди дев’ятьох видів: з малини, ожини, суниці садової, суниці альпійської, чорниці, обліпихи, ревеню,калини та бузини. В червні 2023 року плануємо розширити асортимент і додати нові смаки, деякі з яких будуть досить незвичні. Але це точно буде місцева галицька сировина на основі народних рецептів, – поділився планами співзасновник кооперативу «Як Бджола». – Ще весь асортимент повністю не узгоджений, але точно будемо використовувати соснові шишки та цвіт бузини.

Сировину для виготовлення мармуляд використовують як ту, що виростили власноруч, так і дикорослу.

Окрім «Галицьких мармуляд» кооператив «Як Бджола» виготовляє ще й сушені ягоди.

–  Багатьом нашим клієнтам сподобався такий продукт, тому ми розглядаємо можливість продажу наступного сезону сухих сумішей ягід для чаю, – каже Тарас Баландюк. – Щодо наших планів, то поки що ми не плануємо розширювати плантації та висаджувати нові культури. Але в тестовому варіанті висадимо невелику ділянку помідорів.

Читайте також: Точка зору: попит на смородину є, а от ціна не завжди влаштовує

Ягідна галузь України в умовах війни. Результати міжнародної благодійної конференції для ягідівників (16–17 лютого, Рівне-Житомир)

Журнал «Ягідник»

Останні статті