Маравілла – чому так популярний цей сорт малини?

 Маравілла – чому так популярний цей сорт малини?

Все більшу кількість виробників цікавить можливість вирощування сортів,які дають урожай і на однорічних, і на дворічних пагонах, що дозволяє отримати урожай двічі на рік. Одним із сортів, які добре показують себе при такій технології експлуатації, є охоронюваний ліцензією сорт Driscoll Maravilla.

Це дуже врожайний сорт, а головне дає красиву, що користується попитом серед супермаркетів і покупців ягоду. Сорт дуже добре плодоносить на дворічних пагонах, хоча середній урожай можна зібрати і на однорічних пагонах. Цей сорт дає середню кількість пагонів, що полегшує догляд. Залишені на плодоношення нові пагони виростають досить високими, а плодоношення часто починається вище 1.8 м над землею. Після закінчення плодоношення однорічні пагони зрізують на висоті близько 1.5 м і з них в наступному сезоні збирають урожай. Додатково застосовуються методи управління періодом плодоношення на дворічних пагонах.

Найкращою рисою сорту Маравілла є незвичайна щільність і стійкість до пошкоджень її яскравої червоної ягоди , що вигідно відрізняє цей сорт від більшості доступних на ринку сортів. На теперішній момент фірма Driscolls поки що не поставляє свої сорти малини до Польщі. Багато виробників сподіваються на те, що разом з розвитком ринку десертній малини (і суниці) і підтримкою в нашій країні права власності на сорти, фірма все ж захоче зайти на польський ринок. Слід зауважити, що більшість сортів селекції цієї американської фірми є клубними сортами, на вирощування яких, а також продаж ягоди потрібно спеціальна ліцензія.

Журнал «Ягідник»

Останні статті