Малиновий ринок в Україні: стан і перспективи

 Малиновий ринок в Україні: стан і перспективи

Малина – одна з тих культур, котрі перебувають на п’єдесталі українського ягідництва. Успіх у її вирощуванні залежить від цілого комплексу заздалегідь продуманих кроків. Про те, на чому варто зосереджуватися, закладаючи малинник, розповів президент Української плодоовочевої асоціації, засновник компанії «Українська ягода» Тарас БАШТАННИК під час виступу на IV Міжнародній науково-практичній конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації». Промовець, зокрема, порівняв, як культивують, продають і смакують малину в Україні, Сербії й Польщі.

ПРАВИЛЬНО ДІБРАНІ СОРТИ – КЛЮЧ ДО УСПІХУ

За словами Тараса Баштанника, під час закладання малинника потрібно поставити собі три ключові питання і відповісти на них:

  • На кого ми орієнтуємося в питанні збуту продукції, хто цільова аудиторія?
  • Де розташоване поле, на якому заплановане вирощування малини?
  • Що розміщено біля майбутньої плантації малини?

Відповіді на кожне з цих питань комплексно впливають на рентабельність малинового бізнесу. Наприклад, від того, у якому вигляді буде реалізовуватись ягода, у свіжому чи переробленому, залежить добір сортів.

– Правильно вибрати сорти малини – одне з найбільш важливих завдань, які стоять перед виробником. Треба розуміти вимоги до сорту залежно від технологій вирощування, ґрунтово-кліматичних умов та ринків збуту. Кількість сортів малини дуже велика. Одні призначені для заморожування, інші – для збуту на свіжому ринку. Окрім того є літні й ремонтантні сорти, що відрізняються строками достигання і технологіями вирощування. Тому передумовою правильного вибору сорту є вирішення цих ключових проблем у комплексі, – ділиться роздумами Тарас Баштанник.

Президент Української плодоовочевої асоціації проаналізував сортові тенденції України, Польщі й Сербії і дійшов таких висновків: найбільш розповсюдженими сортами в Польщі є ремонтантні Полка й Полана, у Сербії фермери найчастіше обирають малину літніх сортів Віламет і Туламін, в Україні ж немає яскраво виражених сортів. Проте для вітчизняного виробництва характерна одна особливість: українці частіше обирають ремонтантні сорти, адже вони мають легшу технологію вирощування.

Катерина ОЛАР

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті