Малиновий бум-2: черговий міф чи неминуча реальність?

 Малиновий бум-2: черговий міф чи неминуча реальність?

Зараз багато експертів та учасників ягідного ринку попереджають про малиновий бум-2, який уже невдовзі трапиться в Україні. Мовляв, цьогоріч врожай малини менший, а ціни вищі, через що вже наступного року збільшиться кількість малинових плантацій, що спричинить обвал цін. Але чи насправді це так? «Ягідник» вирішив розібратися в цьому питанні та поспілкувався зі всіма учасниками малинового ринку – виробниками, переробниками, представниками розсадників та аналітиками, аби почути думку кожного.

– Наслідки нинішньої ситуації з малиною очевидні: виробництво буде зростати, а ціни будуть знижуватися. Питання полягає лише в тому – наскільки. Для кожного учасника ринку відповідь буде іншою, – вважає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

При цьому дещо іншої точки зору дотримуються виробники малини та садивного матеріалу, які не вірять у малиновий бум-2. Вона, зокрема, зазначають, що ситуація, яка склалася цього року, цілком природна, адже кожна ягідна культура має свою циклічність, і такі сплески та падіння попитку відбуваються регулярно.

– Так, деякі виробники все-таки насадять більшу кількість плантацій малини і через 2-3 роки ціни на неї таки впадуть. Але коли це відбудеться, ягідівники почнуть корчувати насадження, ціна на ягоди підвищиться і виробники знову почнуть садити малину. І так відбуватиметься по колу. Так завжди було і буде, тому нічого дивного немає, – зазначає засновник ТОВ «Малин Фекторі» Іван Котяш.

Аналіз ситуації на малиновому ринку України, яка трапилася цьогоріч, а також коментарі інших ягідівників і виробників садивного матеріалу, читайте в журналі «Ягідник» №4, який уже невдовзі вийде друком.

Журнал «Ягідник»

Останні статті