Малинові перипетії: бізнес, а надто ягідний, простим не буває

Якою є українська малина, чи справді її не назвеш надійною культурою і чи взагалі це можливо – відповісти на всі запитання й отримати стабільність у ягідництві? Із досвіду постачальника якісного садивного матеріалу плодово-ягідних культур з європейських розсадників Сергія НОВОСАДА.
Малина: слідкувати за трендами
Найбільша «малинова» катастрофа трапилася позаминулого року та затягнулася й на минулий. Виробники мали надлишок ягоди, люди панікували, бо нічого не заробили: заморожену малину у 2018 році приймали за ціною 1,4 євро/кг. Хто встиг продати її восени, той збув продукцію успішно, але після зниження ціни люди запустили плантації та наступного року не мали урожайності. В 2019-му попит на ягоду з’явився, а малинники за два роки стали непридатними для вирощування товарної та рентабельної партії товару. І знову ж причина цьому – сортовий склад. Треба слідкувати за сортами закордонної селекції: нові сорти, зокрема Енросадіра, який росте і в полі, і в теплицях та дає прекрасну ягоду (десертну і на за морожування), в нас непопулярний.
Сортова лихоманка охоплює виробників, і з цим нічого не можна зробити: сортів дуже багато, щороку вводяться нові, ягідівники їх пробують, але все одно вертаються до старих Полки та Полани польської селекції. Проте, на жаль, польські сорти стали дуже чутливі до вірусів: вони вже у генетиці культур, і з ними неможливо боротися. Таким чином, чистого садивного матеріалу немає.
Минулого року, відвідуючи розсадники Європи, нам вдалося знайти «чисту» Полку тільки у фірмі «КРЕЙГ». Гадаю, всі пам’ятають, що ще 5 років тому Полка була основним сортом на польських малинниках: вона і на десерт, і для заморожування придатна, і транспортабельна. І зараз поляки в «КРЕЙГ» купують Полку через те, що там вдалося зберегти чистоту сорту…
Продовження статті читайте у журналі «Ягідник» №5 (16), 2019. Придбати журнал ви можете як паперовому варіанті, так і в електронному.
Охочі отримувати журнал увесь рік можуть оформити передплату. Ви можете звернутися:
• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;
• через e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.
З вами зв’яжеться менеджер проекту і оформить замовлення.
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.