МАЛИНОВЕ ПОЛІССЯ: Білорусь обирає і вирощує

 МАЛИНОВЕ ПОЛІССЯ: Білорусь обирає і вирощує

Поблизу старовинного білоруського Кобрина, там, де був голий пісок і багаторічні бур’яни, нині розкинулися розкішні щедрі на урожай малинники. Аби на дерново-підзолистих ґрунтах без запасів поживних речовин виростити ягідник, довелося докласти немало зусиль. Тільки на підготовку ділянок у фермерському господарстві «Сонюшко» витратили рік, зате й результат видно неозброєним оком. Загалом під малину в господарстві відведено 19 гектарів землі, і це тільки початок, зауважує власник ФГ «Сонюшко» Олексій МІНЕНКО. Зачин вдалий, але непростий – ягідництво потребує не тільки коштів, а й терпіння, праці та уваги до деталей.

ЗАНУРЕННЯ В ЯГІДНИЦТВО

Три роки тому, на початку шляху стояло завдання розкислити ґрунти, збагатити їх, зробивши таким чином придатними для вирощування культур. Для цього господарі внесли на поля небагато-немало – 40 тонн перегною, 3 тонни доломітового борошна, 180 кілограмів суперфосфату (добрива для кореневої системи, яке захищає її і стимулює її ріст).

Облаштували і крапельне зрошення, без нього малина не буде рости. По-перше, тому що вона висаджена в пісок, а по-друге, малина потребує дуже багато води. З іншого боку, на неї дуже погано впливає перезволоження. Тому цей процес треба пильно контролювати. У ФГ «Сонюшко» використовують крапельний полив від польської фірми Millex. Система поливу автоматизована, її контролюють через телефон. Таким чином можна змішувати різні види добрив і подавати їх на поле у чітко визначений час. Кожен гектар оброблюють окремо. Єдиної систем поливу немає.

Оскільки європейські розсадники вирощують розсаду для конкретного господарства, то паралельно, за рік, в польській компанії Agronom Plants замовили саджанці. Рослини сортів Поемат і Полонез отримали у вигляді касетної розсади й почали власне виробництво.

Це ремонтантні сорти, виведені в Польщі. В Україну їх офіційно не завозять і в нас не продають, оскільки тут вони навіть не зареєстровані, – зауважує агроном-консультант Ірина ПАВЛОВА. – Зараз понад 80% площ відведено під Поемат, а 20% – під Полонез. Поемат дозріває раніше, ніж Полонез, він ідеальний для свіжого десертного ринку: не сиплеться, не ламається, транспортабельний, солодкий сорт. Єдиний недолік у тому, що він дуже темний. Полонез має більш естетичний вигляд для свіжого ринку, але він нетранспортабельний. Коли ж добрива вносяться так, як треба, вся технологія відбувається без збою, то Полонез гарно на це реагує, тобто краще транспортується. Плануємо також садити малину Enrosadira. Це італійський сорт, смачний і солодкий, який ідеально підходить для свіжого ринку. У відкритому ґрунті він плодоносить недовго, бо холодно. В Україні цього сорту немає.

Засоби захисту у ФГ «Сонюшко» починають використовувати приблизно із травня. Гарно себе зарекомендували, зауважує Ірина Павлова, продукти компанії «Агрітема».

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті