Малина BigRed: як працюватиме українсько-польська кооперація

 Малина BigRed: як працюватиме українсько-польська кооперація

У Польщі триває реалізація міжнародного українсько-польського проєкту з вирощування малини на ягідному підприємстві BigRed. Детальніше про розвиток такої кооперації ексклюзивно «Ягіднику» розповів учасник проєкту Олег Науменко.

– Це новий проєкт нашої торгової марки, який ми розпочнемо з малини. Дуже важливо, що реальний приклад українсько-польської живої кооперації, причому фінансує його саме українська сторона. Це буде суперсучасний проєкт з вирощування малини в закритому ґрунті, зокрема в тунелях, на гідропоніці, з автоматизованою кліматсистемою, фетигацією та метеостанцією. Тобто це буде дуже цікавий і потужний проєкт навіть за європейськими мірками, – розповів Олег Науменко.

Площа тунелів сягатиме 8 гектарів. Вирощуватимуться там сорти Енросадіра та Кванза. Планується, що малина BigRed розрахована тільки на свіжий ринок.

– Оскільки об’єкт знаходиться неподалік від польсько-німецького кордону, то майже весь урожай буде реалізовуватися саме в Німеччині. Ми співпрацюємо з одним з найкращих агрономів з вирощування малини в Великобританії та Польщі, який має досить великий досвід вирощування малини Кванза. Тому, використовуючи найновіші системи зрошення та живлення, кліматичну систему, найкращі добрива та досвід цього агронома, ми розраховуємо досягнути показники, які за якістю та врожайністю будуть значно вищі, ніж польські чи німецькі, – зазначив Олег Науменко.

Планується, що про будівництво проєкту закінчиться восени 2023 року. За словами Олега Науменка, саджанці малини вже замолені, зараз триває оформлення юридичної частини проєкту, а вже наступного року у BigRed планують збирати перший урожай малини.

Читайте також: Мармуляди і не тільки: кооператив «Як Бджола» розвиває переробку

Ягідна галузь України в умовах війни. Результати міжнародної благодійної конференції для ягідівників (16–17 лютого, Рівне-Житомир)

Точка зору: попит на смородину є, а от ціна не завжди влаштовує

Журнал «Ягідник»

Останні статті