Малозабезпечені сім’ї отримають допомогу на відкриття бізнесу

 Малозабезпечені сім’ї отримають допомогу на відкриття бізнесу

21 квітня Кабмін затвердив Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, її розмір та умови повернення, повідомляє пресслужба Мінсоцполітики. Розмір допомоги становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, у якому приймається рішення про її надання

– Головний механізм стимулювання громадян до повернення на ринок праці – це надання безвідсоткової поворотної одноразової допомоги, яка надаватиметься непрацюючим працездатним особам – членам малозабезпечених сімей для закупівлі обладнання та матеріалів для організації власного бізнесу, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до пояснювальної записки до прийнятого Урядом проєкту постанови, надання такої допомоги планують ввести з 1 січня 2022 року за рахунок коштів нової бюджетної програми, яка має бути передбачена для Мінсоцполітики у держбюджеті-2022.

Передувала рішенню уряду успішна реалізація пілотного проєкту «Рука допомоги», який впроваджувався Міністерством соціальної політики за підтримки Світового банку у 2017-2019 рр. у Харківській, Львівській та Полтавській областях, а також окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької, Чернігівської областей.

Нагадаємо, уряд оновив механізм державної програми здешевлення сільгосптехніки.

Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується з державного бюджету.

Уряд встановив нові форми господарювання кооперативів.

В Україні почало діяти агрострахування.

Журнал «Ягідник»

Останні статті