Маленькими кроками – до великого результату

 Маленькими кроками – до великого результату

Як розвивається ягідництво у прикордонному регіоні на Волині

Ратнівщина, прикордонний край на Волині, має всі умови для розвитку ягідництва: родючі ґрунти, достатню кількість вологи, перспективні канали збуту врожаю, адже на заході межує із Польщею, а на півночі – з Білоруссю. Проте є найголовніша проблема – відтік потенційних робітників. Поруч – Польща, і люди надають перевагу сезонному заробітку в цій країні, аніж започаткуванню власної справи вдома. Журналісти видання «Ягідник» побували у Ратному й поспілкувалися з місцевими фермерами та головою Ратнівської територіальної громади. Про особливості розвитку ягідництва краю з перших уст – читайте далі.

Ягідництво – рентабельна справа. Це доводять фермери-початківці Ратнівщини, котрі почали вирощувати ягоди. Саме ягідництво – один із найбільш перспективних каналів фінансового розвитку місцевої громади. На цьому акцентує голова Ратнівської ТГ Віталій БІРУК:

 – Чому ягідництво? Тому що це прибуткова справа. Люди можуть справді гідно заробляти. Але щоб отримувати хороший дохід для громади, у ягідництво потрібно залучати більше людей. Дуже багато місцевих жителів їде в Польщу на сезонні роботи. Але ці кошти можна заробляти в себе вдома, вирощуючи ягоди самостійно, а не працюючи на когось. Тим більше, у нас кислі, заболочені ґрунти, які сприяють успішному вирощуванню саме лохини. Тому, попри складну ситуацію, ягідництво – це перспективний напрям розвитку Ратнівської ТГ.

Як каже голова, ситуація у краї складна, проте не безвихідна. Місцеві фермери з Волині впевнено торують ягідничий шлях, вирощуючи лохину, малину, а подекуди й ожину. На думку очільника, ягідництво ще не дуже поширене у громаді, його потрібно популяризувати. З цією метою навесні цьогоріч у селі Гірники провели конференцію «Ягідництво Ратнівщини», на якій ішлося про агротехніку ягідних культур і перспективи їхньої реалізації. – Ми запросили спікерів, які звернули увагу учасників на те, з чого варто починати власну справу. Будемо організовувати такі заходи і в майбутньому. Перший семінар був загальний, далі будуть вузькоспеціалізовані, – зазначив Віталій Бірук.

В ГОСТЯХ У ФЕРМЕРІВ

Найпопулярніша культура серед місцевих господарів – лохина. Цьому, насамперед, сприяють кислі ґрунти, які «любить» ця культура. То чому б не використати цю особливість землі для власної вигоди? Успішний досвід вирощування лохини має Андрій МАРТИНЮК, приватний підприємець із села Прохід. Займатися вирощуванням культури почав п’ять років тому. Спершу хотів вирощувати різні культури, проте зупинив свій вибір на лохині, адже це, як зазначає Андрій Мартинюк, вигідна ягода для Ратнівщини.

Плантація фермера займає близько 20 га. Серед сортів – Блю Кроп, Блю Голд, Дюк, Спартан, Патріот, Нельсон, Торо. Найбільш урожайний з них, каже фермер, сорт Блю Кроп.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті