Macfrut – це не лише бізнес, а й співпраця всіх гравців ринку

 Macfrut – це не лише бізнес, а й співпраця всіх гравців ринку

Коротко про те, як пройшла виставка Macfrut-2022

В італійському Ріміні упродовж 4–6 травня відбулася міжнародна виставка свіжих продуктів Macfrut–2022. Незважаючи на те, що з часу проведення попереднього заходу минуло лише 8 місяців, цьогоріч виставка зібрала ще більшу кількість учасників. Так, участь у заході взяли 38 500 відвідувачів, що на 18 % більше, ніж у вересні 2021 року. Цього разу на виставці презентували низку пропозицій від усіх учасників ринку свіжих продуктів, що доводить: під час Macfrut досліджують й обговорюють технічні проблеми, з якими зіштовхуються всі гравці ринку. Зокрема, на площі 40 000 м2 були представлені 830 експонентів, більше чверті яких приїхали з-за кордону: Європи, Африки, Азії тощо. Цьогоріч виставку Macfrut відвідала й співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Надія ЯЩУК.

– Незважаючи на те, що зараз в усьому світі наявна певна невизначеність і напружена атмосфера через війну в Україні, нинішня виставка Macfrut пройшла з великим оптимізмом, – зазначив президент Macfrut Ренцо ПІРАЧЧІНІ.

За його словами, вся команда, яка причетна до організації та про- ведення заходу, активно працює над тим, аби зробити Macfrut найважливішою виставкою сектору свіжих про- дуктів у Європі.

Цьогоріч у виставці Macfrut взяли участь багато іноземних компаній. Окрім учасників з європейських країн, на заході були представлені такі країни, як Куба, Домініканська Республіка, Венесуела, Узбекистан, Індонезія та В’єтнам. Особлива увага була зосереджена на Африці – континенті можливостей, звідки приїхали 200 професіоналів галузі, а також делегації з Анголи, Камеруну, Кот-д’Івуару, Ефіопії, Гани, Кенії, Малі, Нігеру, Уганди, Танзанії, Сенегалу, Сомалі, Замбії та Зімбабве.

– Ми зіштовхуємося з вибірковою глобалізацією, і через це відносини з Африкою мають стратегічне значення. Я радий, що виставка Macfrut дозволяє ще більше посилитися духу партнерства та співпраці з цим континентом. Ми перебуваємо в розпалі енергетичної кризи, яка різко збільшує витрати на виробництво для сільськогосподарських підприємств, а агротехніка істотно змінюється та розвивається, і від цього не втекти. Інновації повинні бути доступні кожному. Ми наполегливо працюємо, щоб зібрати пазл та об’єднати наші сили. І Macfrut – це саме та фантастична можливість, яка дозволить об’єднати нас, – вважає помічник генерального директора Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО) Мауріціо МАРТІНА.

ПРОГРАМА: ЯКІ ПИТАННЯ ОБГОВОРЮВАЛИ?

Під час виставки Macfrut-2022 досліджували й обговорювали технічні проблеми, з якими зіштовхується уся галузь і всі учасники ринку свіжих продуктів. Так, аби приділити максимальну увагу ключовим питанням, програму виставки розділили на декілька тематичних заходів.

Зокрема, під час Macfrut-2022 відбулися Міжнародний симпозіум з вирощування черешні, а також Spices&Herbs Global Expo – перша в Європі виставка, присвячена прянощам, лікарським та ароматичним травам. Під час третього Tropical Fruit Congress особливу увагу приділили питанням вирощування авокадо, а в межах міжнародного форуму Biosolutions були представлені природні продукти захисту рослин, харчування та біостимуляції. Зокрема, під час цього форуму відбулися технологічні круглі столи, в межах яких були організовані зустрічі з виробниками й агрономами, а також конкурс на визначення найбільш інноваційного рішення, представленого на виставці.

Варто зазначити про Macfrut Field Solution – велику подвійну динамічну зону, де були продемонстровані основні польові технології, зокрема іригаційні системи, а також системи покриття та датчики, які застосовують для вирощування черешні та інших сільськогосподарських культур.

УЧАСНИКИ: ВРАЖЕННЯ ТА КОМЕНТАРІ

Технічним партнером і спонсором Міжнародного симпозіуму з вирощування черешні стала фірма UNITEC. Зокрема, компанія представила запатентовані системи для визначення внутрішньої та зовнішньої якості черешні – Cherry Vision, Cherry Vision 3.0 та UNIQ Cherry. Власне, на цьому обладнанні вже пройшли сортування понад 27 мільярдів черешень, що дозволило реалізувати на ринку понад 1 мільйон тонн високоякісних плодів.

– Аби задовольнити потреби пакувальних підприємств у всьому світі, компанія UNITEC розробила підрозділ UNI Robotics, що спеціалізується на інтелектуальних робототехнічних рішеннях, які дозволяють користувачам зменшувати постійні витрати й оптимізувати робочу силу за допомогою використання роботів. Вони здатні підвищити ефективність, точність і делікатність обробки фруктів, зокрема черешень, – зазначили в компанії UNITEC. – Правильний вибір фруктів приносить не тільки фінансову вигоду для виробників і дистриб’юторів, але й задоволення для споживача. Завдяки рішенням UNITEC пакувальні підприємства можуть зменшити кількість відходів і дати друге життя фруктам, які не придатні для свіжого ринку, а це в середньому близько 12 % відсортованих фруктів.

Також участь у виставці Macfrut взяла італійська компанія Fruit Control Equipment, представивши там безпечну технологію знезараження повітря шляхом іонізації – систему IONNY®, що допомагає зберігати якість свіжої продукції без застосування хімії та озону (який, як відомо, отруйний для людини).

Зокрема, під час Macfrut-2022 компанія презентувала нову модель промислового іонізатора IONNY® серії Evolution.

– Система відрізняється компактністю, економністю (всього 0,17 kW) та ефективністю. Модель IONNY® Evolution можна легко встановити будь-де, вона підходить для маленьких і великих приміщень об’ємом від 200 м3 до 5000 м3 і більше. Ця система очищає повітря, вбиває мікроби, віруси, плісняву та гриби, а також видаляє запахи у приміщенні, дозволяючи підвищити якість умов на робочому місці. Що важливо, ця технологія допомагає підтримувати якість свіжої продукції та продовжувати термін її зберігання, – зазначив представник відділу продажів компанії Fruit Control Equipments Євген ШОЛТУЯН.

Крім технології IONNY®, Fruit Control Equipment презентувала ще й сучасну технологію охолодження черешні з допомогою системи Hydrocooler, а також систему зберігання черешні на палетах з допомогою технології Fruit Flex Case. Вона дозволяє зберігати черешню до 60 днів без втрати товарної якості.

Цьогоріч участь у виставці Macfrut-2022 з очевидних причин взяли лише поодинокі українські підприємства. Зокрема, на захід відвідала агроном-садівник ТОВ «Аврора» (Запорізька область) Євгенія НІКІТЮК:

– Виставку Macfrut я відвідувала декілька разів, і мені здалося, що цього року вона була найбільшою, починаючи з 2017 року. Було багато експонентів і компаній, які презентували свою продукцію – як садивний матеріал, так і багато готової продукції, зокрема технології, обладнання тощо. Для мене як для відвідувача було цікаво подивитися, що зараз відбувається у світі, які тенденції, в якому напрямку рухаються компанії (це стосується як сортів, так і культур).

За словами Євгенії Нікітюк, основне завдання участі у Macfrut-2022 полягало тому, щоб показати, що українські компанії, які перебувають перед лінією зіткнення, тобто в сірій зоні, де зараз відбуваються воєнні дії, нікуди не ділися, що вони намагаються працювати, забезпечувати працівників робочими місцями та виплачувати заробітні плати.

– Незважаючи на те, що через бойові дії наша компанія зараз не працює, вона продовжує жити. Тому потрібно було показати всім нашим партнерам, що ми налаштовані тільки на перемогу, і як тільки з’явиться можливість, ми будемо повністю відновлювати свою роботу, – зазначає агроном-садівник ТОВ «Аврора». – Такі заходи, як Macfrut, дуже важливі, тому що там є можливість знайти нових друзів і партнерів, які хочуть тебе підтримувати в такий нелегкий час. Як би там не було та що б не відбувалося, ми відновимо наше господарство, заново збудуємо холодильники, заново посадимо нові сади… І тоді ми покажемо всьому світові, що все буде Україна!

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 2 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті