Львівські фермери планують збудувати сонячні сушарки для ягід і фруктів

 Львівські фермери планують збудувати сонячні сушарки для ягід і фруктів

У селі Коростів Львівській області місцевий фермер Любомир Шерстюк та винахідних зі Львова Юрій Дудикевич планують створити унікальну сушарку на горищі будинку, яка за допомогою лише сонячного світла висушуватиме ягоди, фрукти, гриби, трави, повідомляє Дивись.інфо.

«У всіх у селі є вільне велике приміщення – це стріха, горище, яке використовується по-мінімуму. Тому плануємо зробити таку робочу модель: побудуємо сонячний колектор, а до нього зробимо сушильну камеру і протестуємо цього літа, як вона працює. Якщо б воно все вийшло, ми б хотіли пропонувати, щоб така сушильна камера була не тільки у нас, але й в інших, ділитися цим досвідом. Хочемо стимулювати, щоб люди не лише збирали ягоди по горах, але почали вирощувати самі свої ягоди і потім їх сушили», – говорить Любомир Шерстюк.

Користуватися такою сушаркою можна буде пів року, починаючи він травня і закінчуючи жовтнем. Сонячні абсорбери – це металеві пластини, які накопичують до 90% сонячної енергії, передаватимуть енергію далі на стіну з костриць льону і вапна, яка засвоюватиме енергію і триматиме її, нагріваючи воду.

Такі абсорбери виготовляють за кордоном і вони значно дешевші, ніж сонячні батареї чи інші засоби відновлювальної енергетики.

«У перспективі ми хочемо створити кооператив у селі… Я вже порахував, що кооператив зможе за півроку виготовити до 100 тонн сушеня! Але для цього треба буде збудувати декілька сушарок. Більше того, маю проєкт сушарки і парника під одним дахом. Влітку би працювала як сушарка, а зимою як парник, у якому можна вирощувати якусь зелень. Бо абсорбери можуть акумулювати сонячну енергію і взимку», – каже Юрій Дудикевич.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *