«Львівська ягідна компанія»: відверто про досвід становлення господарства і навчання на власних помилках

 «Львівська ягідна компанія»: відверто про досвід становлення господарства і навчання на власних помилках

Вирощування ягід в Україні активно трансформується із простого захоплення у бізнес. Часто в цю сферу приходять люди із зовсім інших галузей. Маркетинг і сторітеллінг роблять свою справу: яскраві кадри створюють образ щасливого та безтурботного фермера, позаду якого квітнуть прекрасні ягідні плантації. У свідомості обивателя формується впевненість, що сільське господарство – це нескладно, приємно і дуже прибутково: посадив – і вродили блискучі яскраві ягідки з рекламної картинки.

Справді, ягідництво – прекрасна та цікава справа, якій варто присвятити інвестиції, час і сили. Проте отримати «книжкові» врожаї ягоди ідеального ґатунку в реальному господарстві не так просто. «Чому?» – запитаєте ви. Адже про технології вирощування накопичені терабайти інформації. Але найкращий досвід – власний. Найбільш дієва стратегія – та, що напрацьована методом проб і помилок, найбільш дієва технологія – результат ретельного випробовування та дослідження на полі, у своїх природно-кліматичних та соціально-економічних умовах.

Ми в жодному разі не відмовляємо від ягідного бізнесу, але на реальному прикладі розповімо, до чого має бути готовим виробник. Ця історія – про особистий досвід аграріїв «Львівської ягідної компанії». Про цікавий і непростий шлях у ягідництві, який народив власні ефективні підходи, дієві рішення та економічно обґрунтовану стратегію.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ОБУМОВЛЮЄТЬСЯ РИНКОМ ЗБУТУ

Суничні й малинові плантації, поля озимих культур господарства розкинулися на родючих землях Львівщини. Виробничі ділянки компанії розташовані в селі Романів Перемишлянського району. Головною ягідною культурою тут є суниця са- дова, під яку відведено 4 гектари землі, облаштована вся необхідна інфраструктура. Популярну ягоду вирощують здебільшого на переробку в продукцію, орієнтовану на експорт.

Адже наразі найбільш затребувані ягоди для переробників Європи – полуниця та малина. Незважаючи на те що це просто сировина, її також можна експортувати з доданою вартістю.

– Полуниця йде в основному на переробку. Щоправда, ми стараємося частину врожаю продати на свіжий ринок, якщо є хороша ціна. Як і кожний виробник, наша компанія спостерігає за тим, що відбувається на фреш-ринку і що може запропонувати переробник. Якщо він готовий платити таку ж ціну, як свіжий ринок, відповідно, організовувати логістику та збут свіжої ягоди на ринку та нести відповідні ризики – нам це цікаво. Свіжий ринок сам по собі – хороше місце, але дуже нестабільне. Різниця в ціні на будь-яку ягоду за одну-дві доби може становити 30–50%. Попит диктує пропозицію і навпаки.

Продовження статті шукайте у журналі “Ягідник” №2 (18).

Оформити передплату на журнал «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Катерина Олар, тел. +38 096 50 10 254, sad.nti@ukr.net

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті