Львівщина нарощує обсяги виробництва ягід

 Львівщина нарощує обсяги виробництва ягід

У Львівській області за останні три роки обсяг виробництва ягід і плодів збільшився на 8,3 тис. тонн. Наразі ягоди вирощує 66 суб’єктів господарювання, а загальна площа плантацій становить 630,2 га, повідомляє асоціація «Ягідництво України».

2020 року обсяг виробництва ягідної продукції у Львівській області становив 6,7 тис. тонн, з яких сільськогосподарські підприємства виробили 1,3 тис. тонн ягід. Про це повідомив начальник управління сталого розвитку сільськогосподарського виробництва, інфраструктури та земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Ігор Вус:

– Сегмент аграрного ринку ягідництва на Львівщині характеризується господарствами, які пропонують високу якість, застосовують новітні технології та мають високу врожайність продукції. Держава вже кілька років поспіль активно підтримує розвиток галузі, надаючи фінансову підтримку для виробників у закладанні нових площ насаджень, розвитку інфраструктури зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, за сприяння державної програми підтримки цієї галузі на протязі трьох останніх років фінансову підтримку з державного бюджету отримали 60 сільгосптоваровиробників області на суму 67,9 млн грн у вигляді компенсації витрат за придбання саджанців, спорудження шпалер, встановлення краплинного зрошення та будівництво об’єктів зберігання та переробки фруктів та ягід.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині відкрили агрохаб, де навчатимуть фермерів вирощувати ягоди лохини.

Журнал «Ягідник»

Останні статті