Лохиновий сезон в Україні невдовзі закінчиться

 Лохиновий сезон в Україні невдовзі закінчиться

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що спричиняє стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Водночас, за словами виробників, сезон цьогоріч завершується фактично в ті ж терміни, що й рік тому.

Наразі більшість виробників садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит і скорочення пропозиції в цьому сегменті дозволяють їм укладати угоди з продажу лохини вже по 90-140 грн/кг ($2,46-3,83/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж на тиждень раніше.

Але більшість українських виробників  залишилися незадоволені сезоном, що минає, оскільки відпускні ціни в цьому сегменті були набагато нижчими, ніж рік тому. Так, згідно з даними щоденного моніторингу проекту, цьогоріч ціни на лохину в Україні були в середньому на 23 % нижчі, ніж за аналогічний період минулого року. Причин цієї ситуації було кілька. По-перше, цього сезону був досить хороший урожай ягоди, але виникали труднощі з реалізацією. По-друге, подорожчала логістика, також військові дії на великій частині території країни суттєво ускладнили експорт лохини. В результаті, більшість виробників змушені були реалізувати ці ягоди виключно на внутрішньому ринку. А це, в свою чергу, призвело до досить низького рівня цін на лохину в Україні протягом усього сезону реалізації цієї ягоди.

Читайте також: Лохина iBerry вийшла на ринок Великобританії та Фінляндії

Журнал «Ягідник»

Останні статті