Лохина: що говорять експерти про глобальні тенденції та коли чекати нові сорти

 Лохина: що говорять експерти про глобальні тенденції та коли чекати нові сорти

Лохина високоросла – ягода, показники продажу котрої зростають найшвидше порівняно з темпами популяризації інших ягід.

Вона має свої унікальні властивості: корисна для здоров’я, легко споживається, візуально приваблива та смачна. Лохина прекрасно вписується у сучасні харчові тенденції щодо здорового харчування та дієт. Її яскраві та красиві ягоди часто потрапляють на численні фотографії, вони є поширеним інгредієнтом або доповненням багатьох рецептів, що ще більше збільшує її популярність і попит клієнтів.

За даними багатьох досліджень, проведених у 14 країнах, ключовий фактор, який формує попит серед споживачів лохини – якість. Вона важливіша навіть за те, як і коли лохина є у наявності на полицях магазинів, в якому асортименті та якій упаковці. Зрештою, якість ягоди набагато важливіша за ціну.

Смак і щільність плодів – дуже важливі показники якості. Звичайно, вони залежать від багатьох чинників: сорту, погодних умов, тривалості зберігання, часу збирання урожаю тощо. На багато з них можна вплинути, тому дуже важливо усунути ті фактори, які можуть погіршити якість плодів. Коли споживач купує товар низької якості, наприклад м’яку та несмачну лохину, то, розчарувавшись, він більше не придбає її упродовж 6 тижнів, а в зимовий період – і до 10 тижнів. Клієнту потрібно багато часу, щоб переконати себе знову купити ту продукцію, яка йому не сподобалася.

Ще одним дуже важливим фактором якості стає свіжість плодів. У наш час і мережі супермаркетів, і самі споживачі не хочуть лохини, яка довго зберігалася в холодильнику. Свіжість і смак мають велике значення, і ці характеристики багато в чому залежать від сорту. Пропонуючи якісну ягоду, ви можете переконати споживачів покласти її у свій кошик. Купівельні рішення окремих клієнтів відіграють дуже важливу роль у глобальному сенсі. Варто розуміти, що одна вантажівка з лохиною – це приблизно 150 тисяч клієнтів. Тож якщо 1 вантажівка з поганою ягодою потрапить на ринок, то 150 тисяч споживачів припинять купувати лохину. Кожен клієнт важливий, усі мають значення.

До прикладу, у Польщі та не тільки можна побачити тенденцію, пов’язану з посадкою нових сортів. Приймаючи такі рішення, варто, передусім, якомога більше дізнатися про ці сорти, характеристики їхнього росту, плодів та особливі вимоги. Важливо пам’ятати, що сорти відрізняються один від одного: так, іноді потрібно по-різному підходити до обрізки певного сорту або ж він може мати певні особливості щодо підживлення чи хімічного захисту. Тільки добре доглянуті рослини покажуть свій реальний потенціал і забезпечать хороші виробничі результати.

ГЛОБАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ

На європейському ринку лохина доступна упродовж року. Це дуже важливо з огляду на споживачів та їхні купівельні звички. Коли люди звикають до продукту, вони повинні мати змогу купити його в будь-який час року (як, наприклад, банани). Цілорічна пропозиція лохини на європейському ринку вирівнює ціни на цю продукцію у різні пори року, і у майбутньому це ставатиме все очевиднішим.

Цікавою тенденцією, яка все більше проявляється у багатьох країнах чи регіонах, є привернення уваги до походження продукції. Особливо в Великій Британії, Німеччині, Австрії та Скандинавських країнах усе більше споживачів здійснюють покупки відповідно до девізу: якомога ближче до дому і так далеко, наскільки це необхідно. Це своєю чергою стимулює виробництво в багатьох нових регіонах.

BlueBerry: с любовью к голубике и людям

Якщо аналізувати лохину високорослу глобально, спостерігається постійне зростання виробництва. Особливо значне збільшення нових плантацій відбувається у Європі та в азійських країнах (Китай). Натомість темпи зростання насаджень у Південній та Північній Америці впали, що пов’язано зі збільшенням виробництва цієї ягоди в інших регіонах. Уже цього року світове виробництво лохини перевищить рівень 800 тис. тонн, а в 2021 році збільшення виробництва передбачається до понад 900 тис. т.

НОВІ СОРТИ ПОВИННІ ДОВЕСТИ СВОЮ ЕФЕКТИВНІСТЬ

Зростання площі насаджень лохини високорослої, що спостерігається у багатьох європейських країнах та  в усьому світі, також викликає інтерес до нових сортів. При прийнятті рішення культивувати певні з них важливо підтвердити їхню придатність до вирощування в конкретних природно-кліматичних умовах. Наприклад, у розсаднику Fall Creek такі випробування проводяться протягом декількох років: спочатку – в науково-дослідних центрах в окремих країнах і регіонах, потім – у виробничих умовах. Тільки на цій основі відбираються нові сорти.

Щоб вивести новий цінний сорт, потрібно багато часу, грошей і здатність зробити правильний вибір. Для сортів Fall Creek цей процес триває від 8 до 18 років. Починається він з контрольованого схрещування материнських рослин, які мають бажані властивості. Таким чином отримують насіння, з якого вирощують саджанці, які підлягають наступним етапам селекції. Найкращі рослини-кандидати проходять польові випробування.

Це дуже важливий етап, оскільки він дозволяє вирізнити потенційні сорти та відібрати найкращі. Такі випробування проводяться в різних країнах, кліматичних умовах і системах вирощування. На їхній основі після трьох років спостереження в польових умовах відбирають ті рослини, які стануть новими сортами. Потім вони надаються для оцінки в різні країни на різні господарства, і в цей час починається процес реєстрації сорту та його патентування.

Маріуш Падевскі  технічний консультант FallCreekeurope

Валерій Ляшинський технічний диреткор Розетта Агро

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *