Лохина – ягода No1 в Україні за площею комерційних насаджень

 Лохина – ягода No1 в Україні за площею комерційних насаджень

Лохина – це одна з ягідних культур, площі під якими у світі розширюються стрімкими темпами. І саме Україна за кілька останніх років стала одним із найбільших європейських виробників лохини та світовим лідером за темпами зростання площ під насадженнями цієї популярної та корисної ягоди.

12 років тому в Україні було близько 200 га лохини, і про цю ягоду майже ніхто не чув. На кінець 2019-го загальна підтверджена площа під насадженнями лохини в Україні становила 2,76 тис. га. Такі результати оновленого спільного дослідження ринку лохини в Україні, проведеного ТОВ «Фруктовий Проект» у партнерстві з розсадником ягідних культур «ФруТек» та Інститутом садівництва УНААН, було представлено 20 лютого у Вінниці на тренінгу «Лохина в Україні: отримати максимум».

Згідно з проведеним аналізом, упродовж останніх років темпи зростання закладання насаджень лохини в Україні значно зросли. Так, за останні 3 роки (2017-2019 рр.) в Україні було закладено як мінімум 1700 га насаджень ягоди. Суттєвим стимулом у зростанні площ під насадженнями плодово-ягідних культур, зокрема лохини, стала державна підтримка у 2018-2019 рр.

Таким чином, у 2019 році загальна площа під насадженнями лохини в Україні становила 2,76 тис. га. Звичайно, залишається певна категорія насаджень лохини, які важко відслідкувати, оскільки повна інформація про них відсутня. На думку авторів дослідження, ці площі становлять близько 15% від зазначеної загальної.

Ознайомитись з повним текстом результатів дослідження та прогнозами авторів можна у журналі “Ягідник” №1 (17).

Оформити передплату на журнал «Ягідник»:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *