Лохина в Польщі нерентабельна?

 Лохина в Польщі нерентабельна?

Лохина та ріст собівартості її виробництва ставить під питання рентабельність вирощування цієї культури. За оцінками плантаторів, виробничі витрати у 2021 році становили 12-13 злотих/кг (78,53 – 85,07 грн/кг) упакованих ягід. Тоді ж багато виробників продавали лохину по 5-6 злотих/кг (32,72 – 39,26 грн/кг). Цього року очікують, що рентабельність зросте ще на 10-15 %, повідомляє Jagodnik.pl.

За словами Мірослава Гарлінського, виробника лохини з Долецька, який вдруге був доповідачем на Міжнародній конференції лохини, за оцінками фермерів, фактичні витрати на виробництво лохини у 2021 році становили 12-13 злотих/кг упакованих ягід. Це означає, що продаж ягід нижче цієї ціни є реальним збитком для виробника лохини.

Тоді як у сезоні 2021 року багато виробників лохини продавали свої ягоди по 5-6 злотих/кг. 

Ціни продажу лохини за останні роки

Видання зазначає, що у цьому сезоні варто очікувати подальшого зростання собівартості виробництва лохини через зростання вартості палива (експлуатація машин у господарстві, транспорт), добрив, робочої сили та житла працівників (енергію, підігрів води). Нарешті, подальше збільшення вартості упаковки. 

– Я оцінюю, що цього року собівартість одиниці виробництва лохини зросте ще на 15-20 %, – стверджує Мірослав Гарлінський.

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Лохина допомагає покращити настрій

Журнал «Ягідник»

Останні статті