Лохина StarBerries: сортування, експорт і внутрішній ринок

 Лохина StarBerries: сортування, експорт і внутрішній ринок

Сезон лохини в Україні набирає обертів. Виробники вже розпочали й активно проводять збір урожаю з відкритого ґрунту. Як це відбувається у фермерському господарстві «Грасс авеню» з Житомирської області (ТМ Blueberry by StarBerries) ексклюзивно «Ягіднику» розповів директор компанії Олег Воробйов.

– Загалом якість наших ягід непогана, розмір – також. Але потрібно враховувати, що в 90% розмір лохини залежить від обрізки, і саме нею ми балансуємо врожай: хочемо багато маленьких ягід чи менше, але великих. Однак, варто сказати, що наш урожай трохи постраждав від зимових морозів, адже взимку температура на полі опускалася до -31 оС, – розповідає Олег Воробйов.

На підприємстві встановлена лінія сортування компанії Elifab. Наразі за добу «Грасс авеню» сортує 5-6 тонн лохини під ТМ StarBerries і відразу фасує у відповідну тару.

– Тара в кожній країні затребувана різна. Якщо наша лохина експортується до Об’єднаних Арабських Еміратів чи Малайзія, то фасуємо у 125-грамові упаковки, якщо до європейських країн, то вони люблять лохину в ящиках і самі її перефасовують. А якщо наші ягоди орієнтовані на внутрішній ринок, то фасуємо їх в тару 250 г і 500 г, – зазначає директор «Грасс авеню».

Оксана МАРЧУК

Нагадаємо, кооперація в дії: українську лохину експортували до ОАЕ.

Шлях до успіху кращого сімейного бізнесу за версією UBA Awards 2020.

Інвестиції в нові сорти і технології – квиток на експортні ринки лохини.

Журнал «Ягідник»

Останні статті