Лохина преміумякості StarBerries: технології, нові сорти та якісне обладнання

 Лохина преміумякості StarBerries: технології, нові сорти та якісне обладнання

Почати вирощувати лохину, коли цей бізнес був ще зовсім непопулярним. Припускатися помилок і виправляти їх. Самостійно вчитися щодня методом проб і постійно вдосконалювати технологію вирощування. Саме такий шлях пройшла компанія «Грасс Авеню» із Житомирщини, яка під брендом StarBerries успішно вирощує та експортує лохину преміумґатунку. Про секрети створення якісної та конкурентоспроможної ягоди, важливість правильного підбору сортів і ризики розширення підприємства в умовах війни журналу «Ягідник» розповів керівник компанії «Грасс Авеню» (ТМ Blueberry by StarBerries) Олег ВОРОБЙОВ.

«ГРАСС АВЕНЮ»: ВІД РУЛОННОГО ГАЗОНУ – ДО ЛОХИНИ

Фермерське господарство «Грасс Авеню», яке було засноване 19 вересня 2012 року, цьогоріч святкує десятирічний ювілей. Спочатку компанія розвивала напрямок вирощування рулонного газону.

– Ми були першою компанією в Україні, яка почала виготовляти рулонний газон. Але потім у нас виникла ідея вирощувати лохину – ягоду, про яку тоді мало хто знав і попит на яку перевищував пропозицію. В результаті майже всі свої ресурси ми вклали в ягідництво, – розповідає Олег Воробйов. – У той час знань про лохину в нас було мало, але ми впевнено йшли вперед. Якби цей бізнес я починав зараз, маючи ті знання, що зараз є, то добре подумав би, чи цим взагалі варто займатися. І причиною цього є не лише велика кількість виробників лохини та перенасичення ринку. Крім цього, існує низка питань, які стосуються технології, сортового складу тощо, адже лохина – складна для вирощування культура. Тому, незважаючи на те, що ми з дружиною агрономи, в нас виникає чимало проблем.

Керівник компанії «Грасс Авеню» (ТМ Blueberry by StarBerries) Олег Воробйов

Перші насадження лохини в господарстві «Грасс Авеню» заклали восени 2014 року – лише через два роки після створення компанії. Причина цього – стан земельної ділянки, на якій у подальшому висадили лохину.

– Ділянка, на якій упродовж 20 років взагалі нічого не вирощували, була повністю заросла соснами. Рівень гумусу в ґрунті не перевищував показника 0,65 %. Тобто це був чистий пісок, який нам потрібно було підготувати. Для цього ми вносили торф з розрахунку 150 м3 на гектар, – зазначає керівник компанії.

Аби дізнатися максимум інформації про нову на той час культуру (адже компанія «Грасс Авеню» однією з перших почала промислове вирощування лохини в Україні), Олег та Олена Воробйови черпали знання із закордонної літератури, спілкувалися українськими колегами, які вже мали досвід у цьому напрямку, а також співпрацювали з польськими розсадниками.

– Йдеться, зокрема, про компанію In vitro Kusibab, у якої ми купували увесь садивний матеріал. І навіть цього року плануємо продовжувати співпрацю з ними та придбати там новий для себе сорт Титаніум, – каже керівник компанії «Грасс Авеню».

СОРТОВИЙ СКЛАД – ОСНОВА УСПІШНОЇ ПЛАНТАЦІЇ

Олег Воробйов зізнається, що, будучи одними з першопрохідців у вирощуванні лохини в Україні, вони припустилися чимало помилок:

– Я бачу, що наші колеги також помиляються у виборі сортів лохини, вирощуючи деякі з них, які за певними параметрами підходять не для промислового виробництва, а радше для присадибних ділянок. Як показує практика, селекція зробила великі кроки вперед, тому я вважаю, що виробникам потрібно орієнтуватися на нові сорти, незважаючи на те, що вони дорогі.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті