Лохина і в цьому сезоні залишається преміум продуктом для українців

 Лохина і в цьому сезоні залишається преміум продуктом для українців

Незважаючи на те, що виробництво лохини в Україні розвивається стрімкими темпами, ціни на дану ягоду, всупереч усім прогнозам експертів ринку, продовжують залишатися на високому рівні практично протягом усього сезону.

«Таку ситуацію ми констатуємо вже третій рік поспіль, і вже майже з повною впевненістю можна заявити, що цінового ослаблення в сегменті лохини на українському ринку в нинішньому сезоні не варто очікувати», – говорить Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти ».

Як повідомив експерт, площі під лохиною в ​​Україні за останні кілька років збільшилися в рази, і цей факт підтверджують і основні постачальники посадкового матеріалу лохини на українському ринку.

За словами Олега Босого, керуючого партнера ТОВ «ФруТек», в 2019 році комерційні плантації під лохиною в ​​Україні вже перевищували 3000 га, а валовий збір, в порівнянні з попереднім сезоном, зріс удвічі, до 6 тис. тонн.

У нинішньому році, з урахуванням всіх несприятливих погодних факторів навесні, попередньо прогнозувався урожай вже на рівні 8 тис. тонн. Але ні виробники, ні аналітики не змогли відразу оцінити реальні втрати майбутнього врожаю лохини, а весняні заморозки, за фактом, призвели до більш згубних наслідків.

На думку експерта, в нинішньому сезоні в Україні зберуть максимум 4,2 тис. тонн найдорожчої, і не тільки в нашій країні, ягоди. При цьому, навіть в передових господарствах вже сьогодні відзначено істотне зниження частки ягоди великого калібру, що не додає оптимізму експортно орієнтованим компаніям. На думку Олега Босого, реальні втрати врожаю лохини в комерційних господарствах в нинішньому сезоні складуть від 30% до 90%, що і є основним відповіддю на питання про рекордно високі ціни на ягоду в цьому році.

Що ж відбувається з цінами на лохину в Україні сьогодні? За даними аналітиків проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», діапазон цін на даний момент становить 140-180 грн / кг, в той час як тижнем раніше він був трохи ширшим від 120-180 грн / кг. На попередньому тижні на ринок надходили об’ємні партії лохини ранніх сортів, сезон яких підходив до завершення, а якість цих ягід уже не можна було назвати задовільною. Таким чином, саме лохину другого сорту українські виробники і збували за мінімальними на той момент цінами – близько 120 грн / кг. Якщо повернутися на один календарний рік тому, то можна відзначити діапазон цін на лохину в Україні на порядок нижче, ніж на даний момент, 70-120 грн / кг.

На нинішньому тижні пропозиція лохини середньої та низької якості в Україні практично відсутня, а більш об’ємні партії ягід пізніх сортів очікуються на ринку тільки після 10 серпня. Але і це, на думку Олександра Хорева, не підтримає зниження цін, так як попит на лохину як на внутрішньому ринку, так і з боку зовнішніх покупців залишається дуже високим.

Журнал «Ягідник»

Останні статті