Лізинг: перспективний фінансовий інструмент для ягідного бізнесу

 Лізинг: перспективний фінансовий інструмент для ягідного бізнесу

Щоб розвинути власну справу та розширити обсяги виробництва, у сучасних умовах варто використовувати різноманітні можливості. Ефективним фінансовим інструментом, який поки що не надто широко застосовують в ягідному бізнесі, є лізинг. Український ринок лізингу в основному зосереджений у сільському господарстві та транспортній промисловості. Однак використовувати його варто і ягідівникам, оскільки цей інструмент дає змогу здійснювати великомасштабні капітальні вкладення у розвиток матеріально-технічної бази підприємства. Про можливості застосування лізингу в ягідництві та його переваги нашому виданню розповів генеральний директор ТОВ «ТЕКОМ-Лізинг» Павло МУХІН.

Що таке лізинг? Це особливий вид фінансової діяльності, своєрідна фінансова оренда, коли лізингова компанія купує потрібний клієнту об’єкт і передає його на визначений термін за певну плату. Коли термін закінчується, клієнт отримує право власності на об’єкт. Предметом лізингу може бути все, що належить до категорії основних засобів, зокрема обладнання, яке застосовується в процесі виробництва.

Якщо порівнювати з кредитуванням, то лізинг – доступніший і простіший фінансовий інструмент. Кредит можна отримати лише у фінансових інститутах, тоді як для проведення операцій з лізингу компанії достатньо лише отримати відповідну ліцензію. Відповідно, й умови лізингу гнучкіші.

Як застосовується цей інструмент? Спочатку між лізинговою компанією та виробником обладнання укладається угода купівлі-продажу, згодом договір укладається між лізинговою компанією та клієнтом, який сплачує перший внесок. Зазвичай клієнт здійснює 30-відсотковий внесок, а термін лізингу визначається на період від 1 до 7 років. Потім лізингова компанія сплачує всю суму коштів виробнику, який постачає клієнтові обране обладнання. При цьому гарантійні і сервісні обов’язки прописуються безпосередньо на клієнта як на користувача об’єкта. У договорі лізингу зазначено всі витрати, зокрема й ПДВ. Ці витрати фіксовані й передбачувані, що значно спрощує планування майбутнього і дає змогу захистити свій бізнес від непередбачуваних економічних коливань.

Графік платежів може бути різним: застосовуються класичний та сезонний графіки, а також ануїтет. Одна з важливих особливостей лізингу – це змога вибудувати графік платежів відповідно до грошових потоків і доходів клієнта, особливо ж враховуючи, що у виробників ягід основний сезон триває лише близько 4 місяців на рік. Для лізингу можна обирати будь-яку валюту, проте останнім часом лізингові компанії більше орієнтуються на гривню.

Які переваги лізингу? Якщо банки надають кредити лише на наявні предмети чи об’єкти, то лізингова компанія може профінансувати навіть те, що перебуває поза територією України і буде імпортоване згодом. Ще одна суттєва перевага – отримання технічного обслуговування обладнання, яке входить у загальну вартість. Лізинговий платіж не змінюється впродовж усього терміну дії договору. При цьому борг за лізинговими операціями не відображається як кредитна заборгованість, а зазначається в балансі як інвестиція. Відповідно, це не обмежує можливостей паралельно здійснювати інші кредитні операції. До того ж клієнт має змогу отримати канікули за погашенням тіла лізингу на той період, доки об’єкт імпортується, доставляється чи вводиться в експлуатацію. Врешті, застосування цього інструменту дає змогу швидко повернути інвестовані фінанси, адже обране обладнання впродовж усього періоду дії лізингової угоди використовується і приносить прибутки.

Чому лізинг є перспективним інструментом для ягідного бізнесу? Можливість узяти в лізинг обладнання відкриває перед ягідівниками великі перспективи. Адже лізинг дозволяє отримати за доступною ціною доступ до технології, яка найкраще підходить для вашого бізнесу. Нові технології зазвичай більш економні в експлуатації, тому договір лізингу допоможе скористатися перевагами цих високоякісних активів. Наша компанія вже втілила у життя проєкт, пов’язаний з ягідним бізнесом: у 2018 році ми імпортували обладнання для шокового тунелю UNIDEX. До нього входив флюїдизаційний заморожувальний тунель та холодильне обладнання. Доставили устаткування з Польщі та передали у фінансовий лізинг терміном на 5 років.

Тож оскільки забезпечення якісного зберігання, заморозки, переробки має в ягідному бізнесі велике значення, то на можливості, які відкриває лізинг, варто звернути увагу і початківцям, і тим, хто прагне розширити свою справу.

Марина СТЕПАНЮК

ТОВ «ТЕКОМ-Лізинг»

М. Одеса, вул. Сабанеїв Міст, 5/7, оф. 1

+38 (048) 784-73-47, +38 (048) 740-94-90, +38 (048) 740-94-91

info@tekom-lease.com.ua, www.tekom-lease.com.ua

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Ягідник», який невдовзі вийде друком.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті