Лідери грантових програм – яблука та лохина

 Лідери грантових програм – яблука та лохина

Всього Міністерство аграрної політики та продовольства України видало 62 накази про надання грантів на загальну суму 305,8 мільйона гривень. До трійки лідерів за площею закладання садів і створення теплиць увійшли три області – Закарпатська, Київська та Львівська. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, на Закарпатті площа нових насаджень становитимемо 206,2 гектара, на Київщині – 120,5 гектара, а на Львівщині – 73,5 гектара.

– На Закарпатті найбільше садитимуть фундук і волоський горіх, яблуні, а також лохину та чорницю. На Київщині переважає також фундук і волоський горіх, за ним – лохина та чорниця, також є частка із малиною, обліпихою, порічкою та смородиною. На Львівщині фермери-учасники грантової програми садитимуть лише лохину та чорницю, – йдеться у повідомленні.

Загальна сума грантів є найбільшою на Закарпатті та становить 71,6 мільйона гривень. Далі йдуть Дніпропетровщина з 33 мільйонами гривень і Київщина із 27,2 мільйона гривень.

Загалом щодо розподілу культур за площею у всіх регіонах переважають яблуневі сади (258 гектарів), на другому місці лохина та чорниця (252,7 гектара), на третьому – фундук та волоський горіх (248,2 гектара).

Читайте також: Внутрішній ринок ягід чекає трансформація. Яка ж ситуація на зовнішньому?

Журнал «Ягідник»

Останні статті