Китай збільшує виробництво суниці садової

 Китай збільшує виробництво суниці садової

2011 року загальна площа плантацій суниці садової у Китаї становила 78,1 тисяч гектарів, а в 2021-му року цей показник досягнув позначки 139,97 тисяч гектарів. Очікується, що подальше зростання насаджень цієї культури буде зумовлене зростанням попиту на ягоди, повідомляє freshplaza.com.

Раніше суниця садова, вирощена в Китаї, йшла переважно на внутрішній ринок. Обсяг імпорту та експорту залишався незначним, але спостерігалася тенденція до збільшення ввезення з-за кордону продукції та скорочення експорту. Однак останніми роками постачання китайської ягоди неухильно зростають.

Основними ринками збуту суниці садової із Китаю є сусідні країни. У 2021 році ключовими напрямками експорту китайської ягоди були росія, куди спрямували 1411,21 тонну свіжих ягід, В’єтнам (1110,3 тонни) та Таїланд (19,7 тонни). Водночас останнім часом китайські компанії відзначають хороші перспективи поставок до Німеччини, США й інших держав.

У 2021 році через наслідки пандемії кількість виробників суниці садової у Китаї скоротилася на 22% порівняно з 2020 роком.

З розвитком технологій вирощування врожайність ягоди зростає з року в рік. Хоча темпи зростання світового виробництва суниці садової на одиницю площі відносно невеликі, обсяг міжнародної торгівлі цією ягодою збільшується щорічно.

Впровадження штучного інтелекту в аграрну галузь робить виробництво суниці садової дедалі більш автоматизованим.

Читайте також: USAID підтримуватиме створення в Україні переробних підприємств

Журнал «Ягідник»

Останні статті