Китай найперспективніший для експорту ягід і фруктів?

 Китай найперспективніший для експорту ягід і фруктів?

Вітчизняні виробники сільгосппродукції найбільш перспективним і привабливим зовнішнім ринком вважають Китай – через величезні об’єми споживання, повідомляється у звіті Української асоціації бізнесу та торгівлі (UBTA).

Зазначається, що кожного року, починаючи з 2011-го, імпорт плодів значно перевищує експорт. Незважаючи на доступ до торговельних майданчиків на 99 експортних ринках, за даними UBTA, наразі їхня частка в аграрному експорті становить лише 1,1%.

Українські їстівні плоди найбільше імпортують до країн Європи: 78,2% фруктів та інших плодів з України, тоді як інші покупці розподілилися так:

  • до країн Євразійського економічного союзу – 10,1%;
  • до Північної та Південної Америки – 6,6%;
  • до країн Близького Сходу – 2,7%;
  • до Азії – 1,8%;
  • до Південно-Східної Азії – 0,4%;
  • до країн Африки – 0,1%.

– Варто зазначити, що найбільш перспективним і привабливим зовнішнім ринком вітчизняні виробники сільськогосподарської продукції вважають Китай через величезні об’єми споживання харчових продуктів цією азіатською країною. Перепоною для виходу на китайський ринок нашої плодової продукції є відсутність необхідних торговельних угод, які мають бути підписані на міжурядовому рівні обома країнами. Без цього процедура постачання українських товарів до Піднебесної не може бути розпочата, – зазначається у матеріалі.

Читайте також: Українська лохина BigBlue вийде на ринок Китаю?

Україна збільшила експорт ягід, фруктів і горіхів до Німеччини на 71%

Журнал «Ягідник»

Останні статті