Кооператив як ефективний інструмент для об’єднання людей зі спільними цілями

 Кооператив як ефективний  інструмент для об’єднання  людей зі спільними цілями

Сфера ягідництва сьогодні активно трансформується завдяки об’єднанню окремих фермерських господарств у кооперативи. А ринок поступово завойовує органіка. Обидві тенденції захоплюють українських фермерів, і це чудово демонструє приклад органічного ягідного кооперативу «Як бджола».

Кооператив «Як бджола», розташований у селі Боложинів Буського району Львівської області, було створено об’єднанням трьох людей, його засновників, – Тараса Баландюка, Олега Бачинського й Василя Чучмана. Щоб налагодити прибутковий бізнес в агросфері, своїх коштів у засновників не вистачало. Тому створення кооперативу задля залучення інвестицій та отримання в подальшому спільного доходу стало найкращим вирішенням цієї проблеми. Секрет успіху кооперативу «Як бджола» криється в організації праці.

Секрет успіху кооперативу «Як бджола» криється в організації праці. Спостерігаючи за роботою фермерських господарств, майбутні кооператори вирішили підійти до справи професійно, а почали із прогнозування майбутньої діяльності. Саме вивчивши досвід інших господарів, оцінивши їхні помилки, засновники кооперативу зуміли створити успішний проєкт.

– Кожен із нас, засновників, – розповідає Тарас Баландюк, – мав різний, але дотичний до теми сільського господарства, зокрема ягідництва, досвід. Олег Бачинський працював із земельною документацією для агрохолдингів, сільськогосподарських підприємств, фермерів. Сфера діяльності Василя Чучмана – організація робіт з озеленення. У мене ж є розсадник саджанців декоративних і ягідних культур. Щойно прийняли рішення створити спільний бізнес, почали з оформлення землі. Далі розробили проєкт нашої спільної справи, стратегію залучення до кооперативу інших членів, які також хотіли працювати у сфері ягідництва, але самостійно були не в змозі осягнути промислові масштаби.

На цей час учасники кооперативу «Як бджола» обробляють 20 га угідь, з них ягодами засаджено 15 га. Минулої осені почали вирощувати малину й ожину – по 6 га. Цього літа посадили суницю садову.

Продовження статті читайте в друкованому номері журналу.


Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті