Кооператив «Як бджола»: акцент зміщується на бузину

 Кооператив «Як бджола»: акцент зміщується на бузину

Виробничий кооператив з Львівщини «Як бджола», який займається вирощуванням органічних ягід і лікарських трав, бджільництвом, а також розвиває місцевий агротуризм, вирішив змінити вектор свого розвитку та сконцентруватися на вирощуванні бузини.

– Останнім часом наш кооператив концентрується на бузині. Ми хочемо стати передовим підприємством регіону з вирощування саме цієї культури, адже в Україні нею мало хто займається, – розповів в ексклюзивному коментарі «Ягіднику» співзасновник кооперативу Олег Бачинський.

При цьому кооператив і надалі продовжуватиме вирощувати малину та суницю та збільшуватиме площі з цими культурами. За словами Олега Бачинського, основний акцент зміщується на бузину, а всі інші культури ростимуть для диверсифікації бізнесу.

Весною 2021 року в кооперативі «Як бджола» посадили перші 17 га бузини, до кінця цього року планують висадити ще як мінімум 10 га.

– Садивний матеріал бузини ми копаємо самі, тобто висаджуємо дикороси. Це не означає, що ми не будемо пробувати вирощувати культивовані сорти, але наразі в Україні їх ніхто не продає, купити їх можна лише в Польщі, – зізнається Олег Бачинський. – Але ці дикороси приймаються і плодоносять у нашому кліматі, а як будуть себе поводити польські культивовані сорти – я не знаю. З часом ми спробуємо, але поки будемо висаджувати те, що росте в нас.

За словами співзасновника кооперативу «Як бджола», бузина – це затребувана за кордоном культура:

– Там є досить стабільний ринок сушеної бузини, з яким ми вже працювали. І наразі основний обсяг своєї сушеної бузини ми реалізували саме там.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Кооператив «Як бджола» розпочав виготовлення сушених ягід

Ягідівник шукає інвесторів для заводу з переробки бузини

Журнал «Ягідник»

Останні статті