Конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» триває

 Конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» триває

Сьогодні – бізнес-тур на підприємство «Грасс Авеню» (ТМ StarBerris), що на Житомирщині

Вчора, 16 лютого, в Рівному відбувся перший день Міжнародної науково-практичної благодійної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації». Наприкінці заходу, участь у якому взяли понад 260 учасників, пройшов й анонсований раніше благодійний аукціон товарів і послуг для садівництва, ягідництва і овочівництва, мета якого – зібрати кошти для потреб бійців Збройних Сил України. Сьогодні ж учасники заходу в межах бізнес-туру відвідують провідне ягідне підприємство – ФГ «Грасс Авеню» (ТМ StarBerris), що на Житомирщині, яке одним з перших в Україні почало вирощувати лохину в промислових масштабах.

–  Ми провели конференцію та заморожувальний конгрес в з величезним успіхом! Понад 260 учасників і партнерів з усієї України приїхали до нас, щоб обмінятися енергією добра і розвитку. А ідей і нових технологічних рішень на конференції запропонували більш ніж достатньо, адже в нас понад 40 потужних спікерів! Говорили про перспективи вирощування і переробки, про нові сорти і нові способи догляду за лохиною, малиною, суницею, ожиною, кизилом, смородиною, жимолостю. Опановували тонкощі заморожування і холодної логістики ягід. Дегустували продукцію переробки: ягідні бренді, вина, соки, чіпси, пастилу, мармелад, джеми та ін. Смакували натуральними сирами. А головне – зробили добру справу, адже спільно з благодійним фондом «Сильні та вільні» провели Благодійний аукціон для збору коштів Збройним силам України, – зазначила співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина Конева.

Як уже зазначалося, частину виручених коштів благодійний фонд «Сильні та вільні» планує додати до збору на квадрокоптер Mavic 3 для 2-гої окремої бригади Галицької бригади Нацгвардії України, а решту зібраних грошей витратять на придбання грілок для військових.

– Це ніби дрібничка, але вона дуже часто рятує наших воїнів від обмороження кінцівок, – розповіла директорка БФ «Сильні та вільні» Тетяна Смірнова.

Спікери та партнери конференції, ділячись враженнями про захід, зазначали, що надзвичайно вадливо проводити такі заходи для фермерів, адже це можливість не лише поділитися власним досвідом, а й отримати нові знання.

– Зима – найбільш вдалий час для набуття нового досвіду, знайомств і пошуку нових друзів, адже в інші пори року це робити складно через зайнятість у полі. На таких заходах ми надихаємося на нові ідеї та отримуємо нові знання. Так, ми додому їдемо з повністю списаними блокнотами і вже знаємо, що будемо робити найближчим часом. На конференціях, організованих медіагрупою «Технології  та Інновації», панує така атмосфера, що люди не конкурують між собою, а навпаки – хочуть допомогти. І це ще більше надихає на роботу та заняття улюбленою справою. Ми з нетерпінням чекаємо вже наступної зустрічі, бо я знаю, що тоді в нас буде ще більше питань, на які ми обов’язково отримаємо відповіді, – зазначив член кооперативу «Ягідний рай» Микола Островський.

За його словами, фермерам потрібно починати шлях у ягідництві з невеликої площі, поетапно розвиваючи цей бізнес:

– Ніхто ніколи не навчиться з чужого досвіду, цей шлях треба прости самому. Ми пройшли цей шлях, навчилися і дійшли до того рівня, коли говоримо про врожайність 10-11 тонн малини з гектару. Зараз ми готові застосувати різні прогресивні форми господарювання, що досягнути врожайності 11-15 тонн з гектару, і це реально. І саме заходи, як конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» дає нам ці перспективи. Ми їхали на захід з однією ідеєю, а повертаємося додому з трьома, які обов’язково втілимо в життя.

Левова частка учасників конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» – це постійні відвідувачі, які беруть участь у заходах, організованих медіагрупою «Технології та Інновації» з року в рік. Один з таких учасників – компанія «4 стихії».

– Наша компанія дуже полюбляє конференції, організовані медіагрупою «Технології та Інновації». Ми вже 4 роки поспіль беремо участь у цих заходах. Це наймасштабніші конференції, тому тут завжди багато потенційних клієнтів. Медіагрупа «Технології та Інновації» організовує класні конференції, тому їх відвідує багато учасників: чудова організація, завжди теплий прийом. Словом, нам дуже подобається! І, звичайно ж, ми бачимо практичні результати. Ми спілкуємося з багатьма виробниками, і конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» – це місце, де ми можемо з ними зустрітися, – зазначила Тетяна Матлах, менеджер з продажу компанії «4 стихії»

Сьогодні ж, 17 лютого, запланований бізнес-тур на Житомирщину, на підприємство «Грасс Авеню» (ТМ StarBerris), участь у якому бере рекордна кількість учасників – понад 100 чоловік.

Перші насадження лохини компанія «Грасс Авеню» заклала восени 2014 року – через два роки після створення компанії. Фактично, підприємство є першопрохідцями в галузі промислового вирощування лохини в Україні.

Під час бізнес-туру відбудеться майстер-клас із обрізки лохини, презентація нових сортів лохини від компанії Fall Creek. Учасники бізнес-туру також відвідають холодильний комплекс, споруджений у співпраці з компанією «4 Стихії», надсучасний сортувально-пакувальний комплекс. Обладнання для сортування виготовила компанія Elifab, а фасувальне устаткування – Mat Exakta.

Журнал «Ягідник»

Останні статті