Компанія з України братиме участь у європейському ягідному проєкті

 Компанія з України братиме участь у європейському ягідному проєкті

Український СВК «Ягідки» (ТМ BigBlue) невдовзі стане учасником спільного проєкту з вирощування лохини, малини, суниці садової та ожини, мета якого – безперервно забезпечити споживачів ягодами впродовж цілого року. Детальніше про майбутній проєкт ексклюзивно «Ягіднику» розповів співзасновник СВК «Ягідки» Олег Науменко.

– Ми поки що перебуваємо в процесі перемовин і фінального узгодження, але з великою ймовірністю відкриватимемо новий проєкт з вирощування лохини, малини, суниці садової та ожини в Іспанії та Португалії. Зокрема, невдовзі планується запуск першого пілотного проєкту, в межах якого на півдні Іспанії вирощуватиметься 10 гектарів лохини та 5 гектарів малини. Це буде не органічне виробництво, а звичайне конвенційне гідропонне, однак дуже правильне, високотехнологічне та в закритому ґрунті, – поділився планами Олег Науменко.

За словами фермера, в цьому ягідному проєкті вирощуватимуться лише найновіші сорти ягід, адаптовані до південних регіонів. Тобто це будуть сорти із захищеними правами, з яких треба платити роялті, а також клубні сорти, які неможливо придбати, якщо фермер не є учасником клубу.

– Якщо в Україні вважається нормою стабільна врожайність лохини близько 12 тонн з гектара, то в цих проєктах, які розробляються спільно з компанією «ПрофПолив», ми прогнозуємо вийти на врожайність близько 50 тонн з гектара, – зазначив Олег Науменко. – І такого результату ми досягнемо значно швидше – не на 7-й рік після посадки, а на 4-й. До того ж плодоношення настане на 2-й рік з моменту висаджування саджанців. Словом, технологічні показники цього проєкту вражають, а його динаміка – вдвічі більша!..

Планується, що весь врожай ягід буде реалізовуватися лише взимку. Так, наразі триває робота з одним із польських кооперативів, аби вибудувати глобальну схему постачання виробництва ягід упродовж 365 днів з використанням різних локацій, зокрема Іспанії, Португалії, Марокко, України та Польщі.

– Таким чином, 365 днів у році ми плануємо забезпечувати клієнтів чотирма видами ягід – лохиною, малиною, суницею садовою та ожиною, – розповів Олег Науменко.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті