Компанія «Блу Беррі»: робимо ставку на експорт і підтримуємо українських виробників

 Компанія «Блу Беррі»: робимо ставку на експорт і підтримуємо українських виробників

«Необхідно задовольнити потреби внутрішнього ринку, нарощувати експортні обсяги та підтримати українських виробників». Таку амбітну мету ставить і впевнено йде до її реалізації підприємство «Блу Беррі» (ТМ BlueBerry), розташоване в сонячному Закарпатті – в селі Великі Лучки Мукачівського району. Завдяки кліматичним умовам лохина там достигає раніше, ніж в інших регіонах України, вдале географічне розташування неабияк спрощує логістику експортних партій, а висока якість ягоди та наявність усіх необхідних стандартів розширює географію зовнішнього ринку. Про підсумки минулого року, роботу в умовах війни та плани на цей сезон «Ягіднику» розповів імпорт/експорт менеджер компанії «Блу Беррі» Олександр ПУКШИН.

«БЛУ БЕРРІ»: КОРОТКО ПРО ОСНОВНЕ

Площа насаджень лохини на Закарпатті становить понад 100 гектарів. Сортимент компанії «Блу Беррі» представлений класичними європейськими сортами: від ранніх – до пізніх, які залежно від погодних умов плодоносять з середини червня до кінця вересня. Це, зокрема, Дюк, Блюкроп, Ліберті, Ласт Колл та Аврора.

– Ми працюємо з американською селекцією компанії Fall Creek. Більшість ліцензійних саджанців ми напряму купували саме в них, – розповідає Олександр Пукшин. – Середню врожайність наших плантацій наразі було би некоректно визначати, тому що кожного року ми збільшували площу насаджень. Наразі в нас ростуть як молоді кущі, які дають по 250–300 грамів ягід з куща, так і дорослі, врожайність яких сягає 5–6 кілограмів.

Менеджер «Блу Беррі» розповідає, що в питаннях технології вирощування лохини фахівці компанії постійно слідкують за тенденціями, вивчають нову інформацію та переймають не лише український, а й іноземний досвід.

– Наші агрономи кожного року відвідують тематичні семінари за кордоном, спілкуються з іноземними й українськими колегами. Зокрема, за місяць до війни ми з агрономами їздили в Нідерланди, де спілкувалися з тамтешніми виробниками лохини. Технології йдуть вперед, тому подібний обмін досвідом ми вважаємо дуже необхідним, – підсумовує Олександр Пукшин.

2021-Й: ПРОБЛЕМИ, ПІДСУМКИ ТА ДОСЯГНЕННЯ

– Загалом минулим сезоном ми задоволені, адже рік пройшов достатньо спокійно. Ми працювали злагоджено й ефективно. Протягом сезону в нас було близько 500 сезонних робітників, це доволі велика кількість створених робочих місць. В наших планах щорічне збільшення залучених сезонних працівників, – розповідає Олександр Пукшин. – Звісно, як і в будь-якому бізнесі, в нас траплялися «челенджі», з якими доводилося зіштовхуватися майже кожного дня. Але, незважаючи на це, минулий сезон пройшов за нашим планом: ми поставили перед собою чіткі завдання та виконали їх

Продовження статті читайте в журналі «Ягідник» № 2 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті