Колючий, перспективний та… екзотичний. Чому аґрус в Україні – це нішева культура, і навіщо затримувати початок його плодоношення

 Колючий, перспективний та… екзотичний. Чому аґрус в Україні – це нішева культура, і навіщо затримувати початок його плодоношення

Для українських виробників ягід аґрус – доволі екзотична культура. Попри те що його насадження можна нерідко зустріти в приватних садах, у промислових масштабах в Україні аґрусу вирощують дуже мало. Тому, на відміну від популярних лохини, малини чи смородини, він є культурою нішевою. Але від цього – не менш перспективною, вважають у ФГ «Ґрін Ґарден». У господарстві, яке успішно працює в Буському районі на Львівщині, торік посадили невелику плантацію аґрусу. Поки що врожаю ягід ще не збирали, його очікують отримати тільки через два роки. Однак у господарстві сподіваються, що насадження щедро плодоноситимуть завдяки правильному підходу до догляду за рослинами.

КУЩІ «ЗАГАРТОВУЮТЬСЯ» ТРИ РОКИ

Для цього підприємства це вже не перший досвід вирощування ягідної культури: у ФГ «Ґрін Ґарден» на 30 га росте чорна смородина і порічка. А торік ягідні насадження збільшилися ще на два гектари: на них висадили три сорти аґрусу: Мукурінес, Інвікта, Хінномакі Ред. Однак ця культура ще не плодоносить. Перший врожай у господарстві планують зібрати через два роки, а тим часом насадження навмисне утримують від плодоношення, щоб забезпечити активний розвиток кореневої системи і згодом мати протягом тривалого періоду щедрий урожай. У цей період аґрус отримує належний догляд та достатнє підживлення.

Вирощуємо аґрус за традиційною схемою. Восени підживлюємо саджанці фосфорно-калійними мінеральними добривами, а навесні використовуємо різні типи, – розповідає агроном ФГ «Ґрін Ґарден» Сергій ШЕУШЕВ. Зокрема, застосовуємо препарати FERTILEADER від «Тімак Агро Україна». За цей час переконалися, що ці засоби ефективно живлять кущ. Завдяки їм поліпшується колір листя через активізацію процесу фотосинтезу, рослина стає міцнішою та витривалішою. Звісно, ці препарати недешеві, однак ефект від їхнього використання справді дуже помітний.

Продовження статті читайте у друкованому номері “Ягідника”. Придбати його, а також ознайомитися із загальним змістом журналу ви можете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті