Кавуни на Прикарпатті збиратимуть до заморозків

 Кавуни на Прикарпатті збиратимуть до заморозків

Фермер Роман Буртик у своєму господарстві «Асканія ІФ», у селищі Хом’яківка неподалік від Івано-Франківська, упродовж 7 років вирощує солодкі перці, кукурудзу, капусту та навіть кавуни. Урожай 5 сортів кавунів збирають від 1 серпня і до перших заморозків, повідомляє «Репортер». 

– Я доводжу всім, що вирощувати кавун на Прикарпатті у промислових масштабах – реально. Ми експериментуємо з різними сортами, методами вирощування – під плівкою, на крапельному поливі, на дощуванні, з внесенням добрив, без добрив, з різними добривами. Щороку маємо багато експериментів, з яких потім робимо висновки на наступний рік. Так вдосконалюється технологія вирощування, – каже Роман Буртик.

Один сорт дає результат при одних погодних умовах, а другий – при інших.

– Посадити один сорт – можна не вгадати. А так у середньому можна витримувати господарство на плаву і рухатися далі. А якщо всі три вродять – це джекпот, – каже фермер.

Прикарпатські кавуни він вважає кращими, ніж херсонські.

– Чому наш кавун є кращим за херсонський? Ми використовуємо ті сорти, в яких генетично закладено високий вміст цукрів. Ці сорти є солодкими, але – не транспортабельними, тому їх Херсон не вирощує. Сюди з Херсону вони не доїдуть – потріскаються в дорозі. А тут ми їх можемо виростити та продати, – переконаний Роман Буртик.

Продукція фермера продається переважно на Прикарпатті, іноді відправляється до Львова.

Читайте також: Лохина iBerry вийшла на ринок Великобританії та Фінляндії

Журнал «Ягідник»

Останні статті