Його величність північний виноград – аґрус

 Його величність північний виноград – аґрус

На північному сході України аґрус – рідкісна рослина. Це пов’язано з низькою реалізацією цієї ягоди, труднощами її збору, догляду за колючими кущами. Але є ще одна вагома причина – велика кількість шкідників та грибів-паразитів, що вражають рослину. У статті я поділюся власним досвідом вирощування аґрусу.

Тетяна КОРОСТАШІВЕЦЬ – садівниця-ягідівниця, яка на практиці вишукує найоптимальніші схеми посадки, живлення й захисту плодово-ягідних культур на своїх кількох сотках. Методом спроб та помилок віднайшла свої секрети у вирощуванні тих чи інших культур. Свою ділянку називає «зеленою лабораторією», яка постійно працює. Сама знімає коротенькі відеоуроки й ділиться ними на своїй сторінці у фейсбуці. Її схеми – прості й дієві. Свої знання не тримає за сімома замками. Завше охоче передає їх іншим.

ГОЛОВНЕ – ОБРАТИ ПРАВИЛЬНИЙ СОРТ

Я обмежилася кількома сортами. Сорт Інвікта з великою (до 6 г) ягодою жовтого кольору, середнього терміну дозрівання, зимостійкий, урожайний, з високою стійкістю до борошнистої роси.

Сорт Безшипний середнього терміну дозрівання. Врожайність – до 4–6 кг з куща. Кущ мало розгалужений, схильний до утворення пагонів. Ягоди надзвичайно красиві, зелені, з червоним рум’янцем, вагою 4–6 г, кисло-солодкі. Аґрус стійкий до грибкового захворювання антракнозу, відносно стійкий до збудника борошнистої роси. Дегустаційна оцінка – 4,5 бала.

Сорт Хінонмакі Ред. За стійкістю до борошнистої роси він є справжнім лідером. Його дозрілі ягоди досить довго тримаються на кущах, не опадають і не в’януть.

Сорт Машека. Великі червоні ягоди повністю дозрівають у середині серпня і мають вагу 4–5 г. М’якоть соковита, світло-жовтого кольору, шкірочка тоненька, матова, кисло-солодка на смак. Кущ зимостійкий.

Сорт Неслухівський – середнього строку дозрівання. Ягоди великі, темно-червоного кольору, до 6,5 г вагою. Вони довго утримуються на кущах і не втрачають своїх смакових властивостей.

Сорт Уайт Сміт. Ягоди цього сорту середні за розміром, білого кольору, дозрівають наприкінці липня. Цей аґрус має десертні властивості.

АГРОТЕХНІКА: ДОБРИЙ ПОЧАТОК – ПОЛОВИНА СПРАВИ

Розпочинаю обробку кущів аґрусу вже під час посадки, наступні обробки – строго з інтервалом через 7–12 днів з обов’язковим внесенням у посадкову ямку розчинів препаратів сульфуру за інструкцією або розчинів мікробіологічних препаратів від грибкових хвороб. У ґрунті завжди є патогенна мікрофлора (спори грибків, бактерії, віруси, які потрібно знищити). Сірка слугує потужним засобом у боротьбі проти багатьох хвороб аґрусу. Залишаючись у ґрунті під кущем, препарати на основі сірки проявляють свою фунгіцидну й акарицидну дію. Найбільш ефективне сумісне використання різних методів – агротехнічних, механічних, хімічних і біологічних. За 7 років вирощування аґрусу на своїй присадибній ділянці я випробувала всі.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.:+38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті