Із 17 листопада розпочалася передача сільськогосподарських земель у власність ОТГ

 Із 17 листопада розпочалася передача сільськогосподарських земель у власність ОТГ

16 листопада 2020 року була ухвалена й опублікована на офіційному сайті Кабінету Міністрів України постанова №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Згідно з постановою, ввійшов у дію механізм передачі земель сільськогосподарського призначення об‘єднаним територіальним громадам.

Документ постановляє, що Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру з 17 листопада 2020 р. повинна забезпечити передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність, відповідно до статті 117 Земельного кодексу України.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, згідно з постановою, повинно забезпечити фінансову підтримку фермерських господарств та встановити прозору процедуру проведення електронних земельних аукціонів. Також Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повинно прискорювати створення, функціюнування та розвиток національної інфраструктури геопросторових даних у встановленому порядку.

У межах реформи заплановано передачу об’єднаним територіальним громадам із державної власності 2 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Журнал «Ягідник»

Останні статті