Іспанські виробники ягід починають відмовлятися від збору врожаю суниці

 Іспанські виробники ягід починають відмовлятися від збору  врожаю суниці

Брак робочої сили в іспанській провінції Уельва і обмеження на пересування людей, як з європейських так і з країни поза межами ЄС, що виникають в зв’язку з пандемією COVID-19, змушують виробників йти на кардинальні кроки та відмовлятись від збору частини врожаю суниці. Про це пише Huelvainformacion.es.

Крім того, за словами гравців ринку, споживання ягід під час карантину помітно впало, адже люди воліють купувати продукти з довшим терміном зберігання. В результаті, пропозиція ягоди на ринку вже помітно перевищує попит, що в свою чергу також змішує виробників призупиняти роботи по збору врожаю.

Зіткнувшись із цією ситуацією, сільськогосподарські організації провінції Уельва звернулися до уряду за допомогою у пошуку працівників. Виробники також закликають надати їм позики з низькими відсотками та просять звільнення від сплати податків.

За словами менеджера компанії Freshuelva Рафаель Домінгес, зазвичай пік сезону збору врожаю суниці в Уельві припадає на травень-червень. Проте цей сезон вже можна назвати винятковим, адже через високі температури взимку він розпочався майже на два місяці раніше традиційних строків. Враховуючі ситуацію з карантином, падіння попиту, та нестачу сезонних робітників виробники вже прийняли рішення збирати суницю виключно, щоб виконати вже існуючі домовленості, але значна частина врожаю при цьому так і лишається незібраною.

Щодо споживання, Домінгес зазначає, що ситуація спричиняє скорочення продажу ягід у невеликих магазинах та на муніципальних ринках, що поєднується із закриттям вуличних ринків та ресторанного сектору. В сукупності це означає значну втрату для сектор. Він додає, що більшість продажів відбувається в мережах супермаркетів, які за нормальних умов становлять 50% від загального обсягу продажу ягід, проте цей канал збуту не може в повній мірі нівелювати втрату інших.

Крім того він зазначає, що споживання суниці, як і інших продуктів, скоротилося по всій Європі, до чого призвели в тому числі й логістичні проблеми.

Джерело: Асоціація “Ягідництво України”

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *