Іспанські виробники суниці попереджають про кризу

 Іспанські виробники суниці попереджають про кризу

Іспанська асоціація виробників та експортерів суниці Freshuelva попередила про серйозні проблеми, які зазнає ягідний сектор провінції через надмірне збільшення витрат на виробництво, що може призвести до припинення існування ягідних господарств, повідомляє Sad-online .

За словами асоціації, цього року виробникам доведеться платити більше: на 20% – за саджанці, на 150% – за добрива, на 33% – за воду та на 46% – за упаковку. Однак найбільше зросли ціни на дизельне паливо, яке використовується тракторами (+73%), та електроенергію (+270%). Крім того, витрати на оплату праці та соціальні виплати, пов’язані з пандемією, за останні три роки також збільшилися майже на 30%,

– Підвищення цін на ягідну продукцію, з якою стикаються споживачі, не впливає на доходах виробників. Вони бачать, що збитки збільшуються, а продажі не покривають витрати виробництво, – зазначають в асоціації Freshuelva.

Freshuelva звернулася до керівництва регіону з проханням вжити дієвих заходів, щоб переломити цю ситуацію. Вони також закликали великі супермаркети робити ставку на місцеві продукти та працювати за справедливими для виробників і споживачів цінами.

Читайте також: ФГ «Малинківське» відмовляється від вирощування суниці

У Єгипті триває сезон експорту суниці

Журнал «Ягідник»

Останні статті