Іспанські фермери вирубують плантації полуниці

 Іспанські фермери вирубують плантації полуниці

Іспанська фермерша з Картайї, Елізабет Моргадо Морено, вирішила завершити кампанію зі збору суниці садової достроково, і знищила 30 000 тисяч рослин з 60 000, на своїй фермі «Лас Кабесуелас-Тарікехос».

Усьому виною – надзвичайно низька ціна на продукцію, пише Agri-gator

Приблизно за півтора місяці до кінця поточного сільськогосподарського сезону, значна кількість фермерів в Іспанії почали залишати свої плантації, залишивши рослини висихати або вручну знищуючи урожай.

За словами іспанської агровиробниці Елізабет Моргадо Мурано, ягідний сезон стартував з рекордно низьких цін: 0,62 євро за кілограм на свіжий ринок, і 0,15 євро на переробку. Іспанські фермери пояснюють подібну цінову політику пандемією коронавірусу. На їхню думку, Covid-19 вплинув на зменшення потреб ресторанів і магазинів, окрім цього саме через вірус виникло зниження попиту серед населення.

Повертаючись до випадку з Елізабет Моргадо Мурано, підприємниця оцінила збитки в розмірі 18 тисяч євро, і поспішила завершити сезон заздалегідь, знищивши 30 000 рослин.

«Сьогоднішня ціна не покриває витрат виробництва, ми втрачаємо гроші кожен день» – пояснила такий радикальний вчинок Мурано.

Журнал «Ягідник»

Останні статті